Strona główna / Tequila / Tequilla złota

Tequilla złota

Najlepsza gold tequila - dowiedz się więcej

Tequila złota, znana również pod nazwą reposado, to rodzaj tequili, który poddawany jest krótkiemu okresowi dojrzewania w dębowych beczkach przed butelkowaniem. Dzięki temu nabiera złocistego koloru, któremu zawdzięcza swoje miano.

Beczki nie mają wpływu wyłącznie na kolor. Dojrzewanie w beztlenowym środowisku nadaje tequili złotej bardziej złożony i wyważony smak w porównaniu do tequili srebrnej. To połączenie nut agawy z subtelniejszymi nutami drewna, wanilii, karmelu i przypraw. Złota tequila jest również zwykle bardziej delikatna i łagodniejsza w porównaniu do surowej tequili srebrnej. Proces dojrzewania pomaga złagodzić ostrość i gorzkawość.

Najlepsza gold tequila musi dojrzewać w dębowych beczkach przez okres co najmniej dwóch miesięcy, ale zazwyczaj jest to od 2 do 12 miesięcy. Ten stosunkowo krótki czas pozwala zachować nuty świeżości i wyrazistości charakterystyczne dla tequili srebrnej, jednocześnie dodając subtelne elementy z drewna.

Tequila złota - jak pić prawidłowo?

Przed dokonaniem zakupu, warto odpowiedzieć sobie na pytanie czym charakteryzuje się złota tequila i jak pić ją w taki sposób, by w pełni poznać jej możliwości smakowe. Nie ma na to jednak jednego sposobu. Tequila złota jest popularna zarówno jako napój do spożycia samodzielnie, jak i jako składnik koktajli.

Najlepsza gold tequila spożywana bez dodatków, może być podawana w formie shotu. Używa się jej tak samo, jak tequili srebrnej, w kieliszku caballito i często z dodatkiem limonki oraz soli. Inna opcja to neat, czyli nalanie jej w niewielkiej ilości do kieliszka i powolna degustacja.

Złota tequila sprawdza się również doskonale w drinkach, gdzie towarzyszą jej inne składniki. Najpopularniejszy koktajl wykorzystujący ten alkohol to Old Fashioned. Tequila jest w nim mieszana z syropem cukrowym, skórką z pomarańczy i kostkami lodu.

To tylko niektóre sposoby na to jak pić tequilę złotą. Zachęcamy do eksperymentowania i dodawania do niej ulubionych koktajlowych dodatków. Jedno z najlepszych połączeń to złota tequila i pomarańcza!

Oryginalna tequila złota - cena

Robimy wszystko co w naszej mocy, by wyjść oczekiwaniom naszych klientów naprzeciw i zapewnić im dostęp do najlepszych alkoholi. Z tego powodu stale powiększamy ofertę i oferujemy tequilę złotą w cenach, które przypadną do gustu każdemu.

Jeżeli chcesz spróbować smaku Meksyku, nie czekaj ani chwili dłużej i złóż zamówienie. Wszystkie dostępne butelki zostały przez nas dokładnie opisane, dzięki czemu możesz zapoznać się z ich charakterystyką smakową i zapachową. Na pewno pomoże Ci to w podjęciu ostatecznej decyzji o zakupie.

Nie jesteś pewien jaka tequila złota będzie najlepsza? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytani i doradzimy wybór najlepszego alkoholu. Dzięki temu na pewno będziesz w pełni zadowolony z zakupów zrobionych w naszym sklepie.

Koniecznie sprawdź także inne alkohole dostępne w naszej ofercie. Wszystkie charakteryzują się wysoką jakością wykonania i atrakcyjnymi cenami.