Strona główna / Koniak / Lheraud

Lheraud

Lheraud Cognac VSOP 350ML

119,00 zł
139,00 zł
Brak na stanie
Lheraud Cognac V.S 700ML
Brak na stanie
Lheraud Cognac V.S 350ML

Lheraud Cognac V.S 350ML

89,00 zł
109,00 zł
Brak na stanie
Lheraud Cognac VSOP 700ML
Brak na stanie
Lheraud Cognac VS 0,5L

Lheraud Cognac VS 0,5L

149,00 zł
179,00 zł
Brak na stanie
Lheraud VS Terre Bois Cognac

Wielopokoleniowy Lheraud – marka budowana przez stulecia

Rodzina Iheraud pochodzi z Francji, a uprawą winorośli zajmuje się od 1680 roku. Alexandre Lheraud, który założył wówczas niewielką winnicę, dał początek marce, która przez lata pracowała na uznanie całego świata.

W małym miasteczku Lasdoux, w pięknym regionie Cognac – Petite Champagne, dokładnie 100 lat po tych wydarzeniach, na terenie posiadłości rodziny Iheraud powstała kolejna, tym razem 12-hektarowa winnica. W następnym stuleciu Eugene Lheraud – spadkobierca posiadłości, wyposażył rodzinną winnicę w pierwsze alembiki, dzięki czemu firma zaczęła specjalizować się w produkcji koniaków.

Kolejne lata, kolejne pokolenia, kolejne inwestycje – na przełomie następujących po sobie dekad firma prężnie się rozwijała. W 1970 roku dysponowała areałem 80 hektarów. Dziś właścicielem firmy jest Guy Lheraud. Jego odwaga, determinacja i zaangażowanie w rozwój marki przyniosło wymierne skutki. By jednak zrozumieć, w jaki sposób przyczynił się do jej rozwoju, trzeba wyjaśnić pewną kwestię. W regionie, o którym mowa, większość winnic produkujących koniak, sprzedawała swe produkty za pośrednictwem globalnych producentów takich, jak Hennessy, Martell czy Courvasier. Do pewnego momentu Lheraud funkcjonowała na podobnych zasadach. Guy zdecydował jednak o działalności pod własnym logo i nazwiskiem.

Obecnie Lheraud cieszy się uznaniem najistotniejszych rynków światowych. Produkowane trunki sprzedaje w wielu krajach. I choć wyrabia wszelkiej maści alkohole, słynie przede wszystkim z wysokojakościowych, rocznikowych koniaków.

Lheraud Cognac – propozycje od eszampan.pl

Lheraud Cognac V.S.O.P. to doskonały trunek zamknięty w smukłej butelce. Objętość koniaku wynosi 0,7l, a kartonik w którym sprzedawany jest trunek nadaje całości niezbędnej w tym przypadku elegancji. Mieszanka Fine Champagne o składowej z rejonu Grande Champagne i Petite Champagne stanowi wręcz doskonałe zestawienie. Koniak o głębokim, bursztynowym odcieniu wyróżnia się nutą wanilii i smakiem owoców cytrusowych. Decydując się na jego zakup, wyczujesz kwiatowe i owocowe aromaty.

Kolejny, wart uwagi koniak to Lheraud Cognac V.S. Podobnie, jak i wszystkie pozostałe, jest produkowany w tradycyjny sposób. Szczególnie polecamy też Lheraud Vieux Cognac, a więc trunek stworzony ze szczepu Ugni Blanc. Ta propozycja wyróżnia się żywymi aromatami owoców, a także czekolady! Alkohol dojrzewający 7 lat w beczkach z francuskiego dębu to prawdziwa gratka dla wszystkich koneserów wysokojakościowych trunków.

lheraud Cognac – cena za butelkę wysokojakościowego trunku

Za koniak Lheraud Vieux Cognac trzeba zapłacić 349,00 zł. Każda wydana złotówka jest jednak tego warta. Trunek smakuje wręcz wybornie.

Natomiast wyjątkowy Lheraud Cognac w innych odsłonach można zamówić w butelce o mniejszej lub większej pojemności, co daje więcej możliwości do wyboru. I tak Lheraud Cognac V.S. kosztuje od 89,00 do 189,00 zł. Z kolei ceny za Lheraud Cognac V.S.O.P. wahają się w przedziale od 119,00 do 299,00 zł.