Strona główna / Koniak / Lheraud

Lheraud

Wielopokoleniowy Lheraud – marka budowana przez stulecia

Rodzina Iheraud pochodzi z Francji, a uprawą winorośli zajmuje się od 1680 roku. Alexandre Lheraud, który założył wówczas niewielką winnicę, dał początek marce, która przez lata pracowała na uznanie całego świata.

W małym miasteczku Lasdoux, w pięknym regionie Cognac – Petite Champagne, dokładnie 100 lat po tych wydarzeniach, na terenie posiadłości rodziny Iheraud powstała kolejna, tym razem 12-hektarowa winnica. W następnym stuleciu Eugene Lheraud – spadkobierca posiadłości, wyposażył rodzinną winnicę w pierwsze alembiki, dzięki czemu firma zaczęła specjalizować się w produkcji koniaków.

Kolejne lata, kolejne pokolenia, kolejne inwestycje – na przełomie następujących po sobie dekad firma prężnie się rozwijała. W 1970 roku dysponowała areałem 80 hektarów. Dziś właścicielem firmy jest Guy Lheraud. Jego odwaga, determinacja i zaangażowanie w rozwój marki przyniosło wymierne skutki. By jednak zrozumieć, w jaki sposób przyczynił się do jej rozwoju, trzeba wyjaśnić pewną kwestię. W regionie, o którym mowa, większość winnic produkujących koniak, sprzedawała swe produkty za pośrednictwem globalnych producentów takich, jak Hennessy, Martell czy Courvasier. Do pewnego momentu Lheraud funkcjonowała na podobnych zasadach. Guy zdecydował jednak o działalności pod własnym logo i nazwiskiem.

Obecnie Lheraud cieszy się uznaniem najistotniejszych rynków światowych. Produkowane trunki sprzedaje w wielu krajach. I choć wyrabia wszelkiej maści alkohole, słynie przede wszystkim z wysokojakościowych, rocznikowych koniaków.

Lheraud Cognac – propozycje od eszampan.pl

Lheraud Cognac V.S.O.P. to doskonały trunek zamknięty w smukłej butelce. Objętość koniaku wynosi 0,7l, a kartonik w którym sprzedawany jest trunek nadaje całości niezbędnej w tym przypadku elegancji. Mieszanka Fine Champagne o składowej z rejonu Grande Champagne i Petite Champagne stanowi wręcz doskonałe zestawienie. Koniak o głębokim, bursztynowym odcieniu wyróżnia się nutą wanilii i smakiem owoców cytrusowych. Decydując się na jego zakup, wyczujesz kwiatowe i owocowe aromaty.

Kolejny, wart uwagi koniak to Lheraud Cognac V.S. Podobnie, jak i wszystkie pozostałe, jest produkowany w tradycyjny sposób. Szczególnie polecamy też Lheraud Vieux Cognac, a więc trunek stworzony ze szczepu Ugni Blanc. Ta propozycja wyróżnia się żywymi aromatami owoców, a także czekolady! Alkohol dojrzewający 7 lat w beczkach z francuskiego dębu to prawdziwa gratka dla wszystkich koneserów wysokojakościowych trunków.

lheraud Cognac – cena za butelkę wysokojakościowego trunku

Za koniak Lheraud Vieux Cognac trzeba zapłacić 349,00 zł. Każda wydana złotówka jest jednak tego warta. Trunek smakuje wręcz wybornie.

Natomiast wyjątkowy Lheraud Cognac w innych odsłonach można zamówić w butelce o mniejszej lub większej pojemności, co daje więcej możliwości do wyboru. I tak Lheraud Cognac V.S. kosztuje od 89,00 do 189,00 zł. Z kolei ceny za Lheraud Cognac V.S.O.P. wahają się w przedziale od 119,00 do 299,00 zł.