Strona główna / Szampan / Szampan Moet et Chandon

Szampan Moet et Chandon

Moet – marka ekskluzywnych szampanów znana na całym świecie

Moet et Chandon jest liderem na rynku szampanów pochodzących z francuskiej Szampanii, a na swój sukces pracują wytrwale od 1745 roku, bo właśnie wtedy powstała ta wyjątkowa marka. Jej założycielem był kupiec winiarski Cloude Moet. To, co sprawia, że szampan Moet Chandon jest numerem jeden, to z pewnością perfekcyjna kompozycja, która odpowiada za finezyjny smak i aromat. Zanim butelka Moet Chandon trafi do sprzedaży, najpierw musi przejść cały szereg określonych procesów. Mowa między innymi o zbiorze najlepszych winogron danego gatunku i odpowiednim czasie dojrzewania trunku. Jako ciekawostkę warto dodać, że Moet and Chandon był ulubionym szampanem Królowej Elżbiety II.

Moet et Chandon – co odpowiada za jego wyjątkowy smak?

Za oryginalny i wyrafinowany smak szampana Moet z pewnością odpowiada połączenie ponad dwustu win ze szczepów Chardonny, Pinot Noir i Pinot Meunier. Pod tym względem jest to jedyny i tym samym niepowtarzalny szampan. Jeżeli chodzi o jego dojrzewanie, to proces ten zachodzi w piwnicach, w których trunek przechowywany jest niemal dwa razy dłużej, niż jest to wymagane przez zasady, według których produkowane są oryginalne wina szampańskie. Ich wysoka cena wynika między innymi z tego, że Moët potrzebuje czasu, aby zaszedł naturalny proces, w którym powstanie dwutlenek węgla. Próżno szukać go w popularnych, ale tanich winach musujących, których nie można nazwać mianem szampana, ponieważ są one nasycone dwutlenkiem węgla sztucznie. Wizytówką Moet Chandon jest szampan Imperial. Jego odświeżające nuty to połączenie czerwonych owoców, białych kwiatów, cytrusów i subtelnych nut korzennych. Ten umiarkowanie wytrawny szampan swoim smakiem pozwala wyczuć cytrusy, gruszkę, zielone jabłko, agrest, brzoskwinie oraz jaśmin.

Szampan Moet Chandon pomysłem na prezent

Wysokiej jakości trunek to zawsze świetny pomysł na prezent. W naszej ofercie znajdują się szampany Moet w różnych cenach i w butelkach o mniejszej oraz większej pojemności. Przykładowo, w bardzo przystępnej cenie (około stu złotych) można nabyć wytrawnego szampana Moet Imperial Mini o pojemności 200 ml. Ten rodzaj trunku jest wizytówką marki, a delikatne bąbelki i subtelne nuty owocowe stanowią prawdziwy raj dla podniebienia...

Chcąc podarować tego ekskluzywnego szampana prosto z francuskiej Szampanii komuś bliskiemu, warto rozważyć opcję zakupu zestawu, na przykład z kieliszkami. A skoro o nich mowa, to należy zaznaczyć, że każdy szampan, a zatem także Moet et Chandon podawany powinien być w kieliszkach wąskich, walcowatych, na nóżce. Jednak zanim zostanie do nich wlany, najpierw powinien zostać schłodzony. W tym celu butelkę można włożyć do wiaderka z wodą i lodem. Jedną z myśli, która przyświeca tej marce, jest dążenie do doskonałości, połączone z wizjonerskim duchem. I trzeba przyznać, że jest to widoczne w każdym aspekcie.

Pomijając to, co najważniejsze, czyli perfekcyjny smak i aromat Moeta, to docenić należy również warstwę wizualną. Każdą butelkę zdobią bowiem misternie zaprojektowane etykiety, a dodatkowo wiele z trunków posiada elegancie opakowanie. Zdecydowana większość win musujących Moet et Chandon pasuje na każdą okazję – jako lekki aperitif, dodatek do wykwintnej kolacji z sushi i ostrygami, czy ukoronowanie obiadu z przegrzebków, białych ryb lub mięs.

Z całą stanowczością można stwierdzić, że obecnie szampan Moet, to światowa marka i prawdziwy lider wśród producentów ekskluzywnych win musujących. Za pośrednictwem naszego sklepu internetowego można kupić trunki Moet w różnych wariantach – zarówno jeśli chodzi o rodzaj szampana, jak i pojemność butelki. Ze względu na wysokie ceny tych luksusowych szampanów, swoim klientom umożliwiamy płatność ratalną. W przypadku jakichkolwiek pytań związanym z wyborem szampana czy też finalizacją zamówienia, jesteśmy do Państwa dyspozycji i chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania!

Zamów i wznieś toast szampanem Moet Chandon będącym numerem jeden na świecie!