Czerwone wino o kolorze dojrzałej wiśni. Aromaty wiśni, czereśni z pestką, jeżyny, borówki. Nuty dymne połączone z aromatami palonego karmelu. W ustach dominujący smak czerwonych owoców i wanilii. Całość przyjemnie kwasowa.
Jest 164 produktów.
Świeże, cytrusowe z nutami kwiatów czarnego bzu. W ustach łagodnie cytrusowe i delikatnie mineralne. Przyjemnie zbalansowana słodycz z kwasowością.
Wino białe, wytrawne o barwie słomkowej. Nos delikatnie cytrusowy, w tle pokazują się słodkie nuty brzoskwini, kwiatów czarnego bzu. W ustach wyczuwalne owoce cytrusowe. Delikatnie mineralne. Przyjemna kwasowość nadaje mu ożywczy charakter.
Różowe wino o landrynkowym kolorze. W nosie dominują aromaty truskawki, które są podbijane przez delikatny posmak czereśni. W smaku wyczuwalne czerwone owoce. Całość subtelna o bardzo przyjemnej kwasowości.
Czerwone, wytrawne wino. Wyczuwalny smak jeżyny, czerwonych owoców pestkowych i dębowej beczki.
Wino białe, wytrawne, pełne lekkości i elegancji. Delikatne i subtelne nuty cytrusowo-brzoskwiniowe.
Pełne, aksamitne i eleganckie. W ustach zrównoważone, otulające, o solidnej strukturze i długim finiszu. Aromaty róż herbacianych oraz liczi. Idealne z delikatnymi serami, wędlinami i potrawami kuchni azjatyckiej.
Wino białe wytrawne. wyraźnie trawiaste, przywołujący na myśl owoce egzotyczne. rześki, elegancki i świeży z podkreśloną kwasowością
Kontynuacja słynnego, medalowego wina z poprzedniego rocznika. Aromatyczne białe wino skomponowane odmiany Chardonnay, Solaris i Johanniter. Pełne zbalansowane i wyraziste jak dobrze wykonany pasaż (passage) przez konia na czworoboku. Skupiona owocowość, objawia się nutkami dojrzałych brzoskwiń, melonów, gruszek i ananasów. W tle pojawia się aromat konfitur jabłkowych, miodu i kwiatów akacji. Wino gęste, dojrzewało przez kilka miesięcy nad osadem drożdżowym. Wspaniałe wino gastronomiczne, szczególnie pasuje do ryb, potraw z makaronu, sałatek i owoców morza - doskonale również sprawdza się bez potraw. Wino bardzo smaczne, pozostawia miękkie maślano-cytrusowe niuanse na podniebieniu.
Lubuskie wino ze szczepu Pinot Noir. Wyczuwalne aromaty dymu, wędzonej śliwki, maliny i truskawki. Możliwe długie leżakowanie w butelce.
Wino z lubuskiej winnicy znajdującej się w podzielonogórskiej miejscowości Milsko. Białe, wytrawne wino, stworzone z czerwonych winogron szczepu Pinot Noir. W nosie wyczuwalne truskawki, śliwki a nawet żurawina. W smaku zaskoczy nas lekkością w otoczeniu delikatnej kwasowości.
Wino z lubuskiej winnicy znajdującej się w podzielonogórskiej miejscowości Milsko. Wino idealne do makaronów lub drobiu. Połączenie polskich owoców z cytrusami w smaku, oraz nuty słodkich malin w aromacie tworzą ciekawą kompozycje.
Wino z lubuskiej winnicy znajdującej się w podzielonogórskiej miejscowości Milsko. Soczyste i słodkie aromaty gruszki oraz brzoskwini. Nasze kubki smakowe uraczą orzeźwiające owoce z delikatnie kwaśnym finiszem. Idelana propozycja do ryb lub jako aperitif.
Wino pochodzące z lubińskiej winnicy Hiki, położonej w okolicach Zielonej Góry. Wino z odmiany Solaris. W ustach dobrze zbudowane i oleiste, zbalansowane soczystą kwasowością. W nosie słodkie aromaty gruszki, brzoskwini, grejpfruta, z przyjemną nutą miodu. Bardzo dobrze komponuje się z owocami morza, podkreśli również smak słodkich deserów.
Wino pochodzące z lubińskiej winnicy Hiki, położonej w okolicach Zielonej Góry. Leżakowane w beczce. Owocowy aromat o wiśniowo-jagodowej nucie i aksamitny smak, w którym dominują akcenty dojrzałej wiśni. sprawdzi się jako dodatek do niezbyt tłustych dań mięsnych, makaronów, czy grillowanych warzyw
Wino pochodzące z Zaboru z Winnicy Miłosz. Posiada certyfikat BIO. Szczep Solaris z wyczuwalnymi aromatami cytrusowymi, brzoskwini i nutami jabłka. Delikatne i zrównoważone.
Wino pochodzące z Winnicy Miłosz, znajdujące się pod Zaborem. Wino posiada certyfikat BIO. Wykonane ze szczepu Zweigelt. Spokojne o owocowym charakterze. Wyczuwalne aromaty poziomek, truskawek i malin.
Intensywny i złożony bukiet. W ustach wyczujemy aromatu owoców cytrusowych, jabłka czy moreli. Głębię wina równoważy jego wysoka kwasowość. Idealnie komponuje się z owocami morza, rybami czy drobiem.
Słowo Lauda wywodzi się od łacińskiego słowa landare, które oznacza chwalić. Wino to, to kupaż szczepów Pinot Blanc, Sauvignon Blanc, Mueller Thurgau, Devin. Wszystkie te winogrona zbierane są jednego dnia i razem tłoczone. Wyczuwalne aromaty jabłek, gruszek, agrestu, moreli oraz czarnej porzeczki.
Wino białe, półwytrawne. Wyczuwalne subtelne nuty cytrusowo-brzoskwiniowe.
Różowe Frizzante czyli wino wytrawne lekko musujące. Charakteryzuję się świeżością i rześkością. W bukiecie dominują poziomki i truskawki
Wytworzone z winogron traminera, pinot blanc, sauvignon blanc, mueller thurgau, devina. Macerowane przez cztery tygodnie. Świeże aromaty ziół, owoców liczi, róży, moreli, gruszki, czerwonej i zielonej herbaty.
Wino musujące wyprodukowane metodą tradycyjną ze szczepów Pinot Noir i Pinot Blanc bedącymi najlepszymi zielonogórskimi szczepami. W smaku wyczuwalne tosty, owoce i kwiaty.
Wino Lubuskie
Lubuskie winnice – serce winiarskiej Polski
Żaden inny region na mapie Polski nie słynie z produkcji win tak, jak okolice Zielonej Góry. To właśnie tamtejsze tradycje winiarskie sięgają swoimi korzeniami XII wieku, gdy przybyli na te tereny zakonnicy zaczęli zajmować się uprawą winorośli na przyklasztornych poletkach. Wraz z rozwojem lokalnego winiarstwa, powierzchnia pól uprawnych rosła; w pewnym momencie lubuskie winnice i wzrastające krzewy winorośli wręcz otaczały Zieloną Górę, rozciągając się na pobliskich wzgórzach. Idealne warunki do uprawy szlachetnych winogron oferowały w szczególności zbocza Pradoliny Odrzańskiej, ukształtowane przez meandrującą rzekę i jej dopływy. Swoimi winami chwaliły się chociażby Krosno Odrzańskie, Sulechów oraz Gubin.
Na przestrzeni wieku charakter regionu lubuskiego zaczął się zmieniać – klimat stał się chłodniejszy i nie sprzyjał już tak bardzo uprawie winorośli. Wino lubuskie zyskało sławę cierpkiego i wymagającego, idealnie pasującego do potraw z dziczyzny. Jednak mimo kłopotów, tradycje winiarskie regionu zachowały się – mieszkańcy Zielonej Góry nie zapomnieli o winnym dziedzictwie regionu.
Być może właśnie dlatego jesteśmy obecnie świadkami prawdziwego renesansu zielonogórskiego wina. Wpływ na to z pewnością ma klimat, coraz bardziej upodabniający się do tego, który królował w czasach średniowiecza. Jednak przede wszystkim musimy być wdzięczni zaangażowaniu lokalnych (i nie tylko – lokalne winnice zakładają nawet winiarze z Francji!) miłośników wina. To oni budują na nowo winiarską tożsamość regionu, produkując wina ze szlachetnych szczepów – rieslinga, traminera, pinot noir czy pinot blanc.
Najważniejsze winnice zielonogórskie – w poszukiwaniu smaku
Wino lubuskie wyróżnia się swoim niepowtarzalnym smakiem i aromatem, które świetnie oddają charakter regionu. Są one w dużej mierze zasługą pracy zapalonych winiarzy; ich pasja do wina jest prawdziwym motorem napędowym odrodzenia lubuskiego winiarstwa.
Wyjątkowe miejsce wśród zielonogórskich winnic zajmuje Winnica Gostchorze – założona przez Francuza, Guillaume Dubois, specjalizuje się w produkcji białego wina musującego. Jest tym samym ewenementem na skalę kraju, w którym „musiaki” nigdy nie zbudowały swojej pozycji. Wino GostArt od lat osiąga sukcesy na konkursach winiarskich, wyróżniając się inspirowaną Szampanią jakością.
Do historycznych tradycji regionu odwołuje się Winnica Saganum, powstała na miejscu największej żagańskiej winnicy sprzed lat. Tamtejsze rieslingi, zbalansowane niewielkim cukrem resztkowym oraz fascynujące kupaże zachwycają smakiem soczystych owoców oraz aromatami zielonego sadu.
Jedną z najstarszych działających w okolicach Zielonej Góry winnic jest za to Winnica Equus; jej znakiem rozpoznawczym jest w pełni naturalny proces produkcji, dzięki któremu wino zachowuje swój szczery, intensywny smak i aromat. Wina z Winnicy Equus należą do najczęściej nagradzanych przez polskich krytyków – to chyba dobre świadectwo ich jakości.
Oczywiście, w regionie lubuskim jest znacznie więcej winnic, przy których trunkach warto się zatrzymać. Aby odkryć je wszystkie, zapraszamy do sprawdzenia oferty naszego sklepu – starannie wyselekcjonowanego zbioru win lubuskich.