Strona główna / Szampan / Szampan Veuve Clicquot

Szampan Veuve Clicquot

Szampan Veuve Clicquot – sukces budowany przez wieki

Francuski dom Szampana Veuve Clicquot założony został w 1772 roku w Reims. Ta ekskluzywna marka swoją nazwę zawdzięcza założycielowi, którym był Phillippe Clicquot. Po jego śmierci w 1805 roku firma została przejęta przez jego żonę, Madame Clicquot, która miała wówczas zaledwie 27 lat. Skupiła się ona głównie na szampanach, co było doskonałą decyzją, bo w niedługim czasie mogła się cieszyć międzynarodowymi sukcesami, co w tamtych czasach, kiedy prawa kobiet były znacznie ograniczone, uchodziło za coś niebywałego. To właśnie nowej właścicielce Madame Clicquot zawdzięczamy szampana Veuve Clicquot Rose – pierwsze wino musujące typu Rose. Jako ciekawostkę warto dodać, że słowo „veuve” w języku francuskim oznacza wdowę. Obecnie uważa się, że szampan Veuve Clicquot powstaje w jednej z najlepszych winnic w Szampanii i to biorąc pod uwagę zarówno jakość winorośli, jak i wielkość plantacji.

Champagne Veuve Clicquot – najwyższej jakości szampan z najlepszych plantacji

Plantacje domu Szampana Veuve Clicquot rozciągają się na obszarze trzystu dziewięćdziesięciu hektarów, co stanowi niesamowite wręcz dziedzictwo. To jaka winorośl rośnie na danej działce nie jest przypadkowe, bowiem ustalane jest to na podstawie oceny jakości gleby, ekspozycji oraz klimatu. W większości winorośle Veuve Clicquot porastają łagodne nachylone wzgórza, co oznacza, że mogą czerpać z maksymalnej ekspozycji na światło słoneczne. Słynne, ekskluzywne szampany tej marki powstają z trzech odmian winogron. Tym samym plantacje winorośli w czterdziestu siedmiu procentach porastają winorośle Chardonnay, w trzydziestu sześciu procentach Pinot Noir, a siedemnastu Pinot Meunier. Połączenie tych odmian pozwala na uzyskanie szampana, wyróżniającego się charakterystyczną świeżością i niepowtarzalnym smakiem dojrzałych owoców. Historyczne wzmianki informują o tym, że ten wysokiej klasy trunek w 1811 roku podbił serce cara Rosji, Aleksandra. Po jego skosztowaniu miał bowiem rzec, że od tego momentu nie będzie pił niczego innego.

Veuve Clicquot Ponsardin idealny do świętowania ważnych okazji

Celebrowanie ważnych momentów wymaga odpowiedniej oprawy, a do tego idealnie sprawdzi się szampan Veuve Clicquot Ponsardin, należący do najwyższej jakości wytrawnych win musujących. Wyróżnia się pięknym, złotym kolorem oraz aromatem, obok którego nie można przejść obojętnie. Po otwarciu butelki uwalnia się nieziemski aromat cytrusów, białych owoców oraz rodzynek. A wszystko to dopełnia subtelna nuta wanilii. Champagne Veuve Clicquot dostępny jest w naszej ofercie w butelkach o różnej pojemności. Poza wspomnianym szampanem Veuve Clicquot Ponsardin posiadamy również inne szampany tej marki, na przykład Brut Rose, w którym daje się wyczuć nuty poziomek, wiśni oraz malin. Tym samym ten szampan doskonale wpisze się w romantyczne i zmysłowe klimaty.

Champagne Veuve Clicquot, to trunek o wyjątkowym smaku i aromacie, powstający z najlepszych winogron rosnących na plantacjach w Szampanii.