Strona główna / Koniak / Hennessy

Hennessy

Hennessy – historia marki znanej na całym świecie

Hennessey to bez wątpienia najpopularniejszy i największy producent koniaku na całym świecie. Jaka jest historia firmy? Zaczyna się w dość nieoczywisty sposób – bo na terenie Francji, w regionie Cognac, ale za sprawą pewnego Irlandczyka. Gdy w 1765 roku Richard Hennessy założył tam swoją destylarnię, pewnie nie spodziewał się, że marka w kolejnych stuleciach odnotowywać będzie tak ogromne sukcesy! W roku 1813, gdy firmę przejął jego syn James, nadał koncernowi nazwę Hennessey & Co.

Późniejsza współpraca Hennessy z gigantami takimi, jak Moët et Chandon czy Louis Vuitton, bez wątpienia wpłynęła na pozycję firmy. Grupa LVMH to obecnie ucieleśnienie oferty dóbr luksusowych. Współcześnie w jej skład wchodzi Givenchy, Kenzo, Marc Jacobs, Christian Dior, Fendi i wiele, wiele innych prestiżowych marek. I już to powinno dać do myślenia – z jak wysokojakościowym alkoholem mamy tu do czynienia.

Hennessey Cognac, czyli numer jeden wśród koniaków

Hennessey Koniak ceniony jest na całym świecie. Nie ma żadnych wątpliwości, że trunek plasuje się na pierwszym miejscu wśród wszystkich wysokojakościowych alkoholi tego rodzaju. A to oznacza, że Hennessey Brandy również jest w czołówce. W tym miejscu warto bowiem przypomnieć, że wszystkie koniaki z okolic Cognac to właśnie brandy.

Co wyróżnia wskazany trunek? Zaczynając od tego, co widać na pierwszy rzut oka – charakterystyczny jest już design butelek oraz opakowań alkoholi. Dalej jest tylko lepiej… Destylowany z wina koniak powstaje na bazie trzech odmian winorośli, a konkretnie winogron Ugni Blanc, Colombard i Folle-Blanche. Mówi się, że w skład alkoholu wchodzi kilkadziesiąt, a czasem i kilkaset destylatów! Różnorodne kompozycje smakowe i zapachowe nie od razu stają się jednak koniakiem, zdatnym do picia. Najpierw mieszanka dojrzewa przez co najmniej dwa lata w nowych beczkach dębowych. Warto również podkreślić, że Hennessey do produkcji alkoholu wykorzystuje wyłącznie czystą demineralizowaną wodę.

Jak wobec tego smakuje Hennessey Cognac? Niekiedy koniak ma smak dojrzałych owoców, na przykład pomarańczy. Innym razem jego aromat przywołuje ma myśl zapach orzecha laskowego. Nie brakuje też propozycji z nutami drewna czy odrobiną korzennych przypraw. Wybór jest naprawdę szeroki, choć wszystkie produkty łączy jedno – wręcz precyzyjny dobór dodatków.

Prestiżowy i wyborny Hennessy Cognac – cena za butelkę doskonałego alkoholu

Ile kosztuje koniak Hennessey? Ku zaskoczeniu wielu – można go nabyć w naprawdę atrakcyjnej cenie, jeśli wziąć pod uwagę ogromny prestiż marki. Mowa oczywiście o poszczególnych produktach takich, jak Hennessy VS. Alkohol stanowi prawie połowę całej sprzedaży koniaków i jest liderem na rynku w tej kategorii. W eszampan.pl znajdziesz go w kilku wariantach do wyboru, w cenach nie wyższych niż 200,00 zł.

Edycja limitowana, czyli Hennessy X.O Holiday Edition to już koszt 1.199,00 zł. Wśród najwyżej wycenianych alkoholi marki znajduje się jednak Richard Hennessy, koniak nazwany na cześć założyciela firmy w cenie bagatela – 26 999,00 zł.