RPA

Otwórz się na nowe smaki, sprawdź ofertę whisky single grain i inne whisky z RPA

RPA to kraj, w którym istnieje wiele smaków i wariacji aromatów, które nie są tak popularne w krajach europejskich. Czy alkohol z Tych regionów jest dobry? Czy warto zakupić whisky z RPA? Oczywiście! Ten kraj kryje w sobie wiele doznań, z jakimi nie spotkasz się na co dzień. Produkcja alkoholi w RPA łączy ze sobą wiele różnych, egzotycznych aromatów. Możesz na przykład spróbować whisky przepełnione nutami wanilii, afrykańskiej żółtej kukurydzy czy gałki muszkatołowej. Równie nietypowy alkohol z odrobiną kwiatów czy kandyzowanym imbirem możesz znaleźć tylko w tych rejonach! Warto więc otworzyć się na afrykański klimat i poczuć się częścią tego kraju. Które whisky z RPA jest najlepsze? Co wybrać – Whisky Single Grain, propozycje z destylarni James Sedgwick czy może Mountain Whisky? Wszystkie te propozycje prezentują się kusząco, jednak jak wybrać najlepszy smak spośród tylu artykułów? Postaramy ułatwić Ci podjęcie tej decyzji.

Jakie są rodzaje whisky z RPA i po czym je rozpoznać?

Poniżej spróbujemy opisać najbardziej znane alkohole, które pochodzą z serca Afryki, czyli z RPA. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy smaki, jakie oferują, są dla Ciebie odpowiednie.

  • - James sedgwick distillery lub sedgwick distillery – to najpopularniejszy producent świetnej jakości whisky w całym RPA. Łączy on niepowtarzalne nuty smakowe i zapachowe, a dzięki odpowiedniej technice destylowania, whisky z destylarni James Sedgwick są cenione na całym świecie. Do jego zasobów należy m.in.:
  • - Bain’s Cape Mountain Whisky, to whisky typu single grain, które powstało na bazie afrykańskiej żółtej kukurydzy. Ma ono 40% zawartości alkoholu. Pochodzi z destylarni James Sedgwick z siedzibą w Wellington. Przez trzy lata whisky przechowywana jest w beczkach po Bourbonie pierwszego napełnienia, później z kolei trafia do świeżych beczek. Ta whisky z RPA jest zdobywczynią wielu prestiżowych nagród w branży alkoholowej. Smak Mountain whisky jest nie do podrobienia! Mountains whisky jest wybierana szczególnie przez osoby, które uwielbiają smak i zapach kukurydzy, która jest wyczuwalna w jej podstawowej nucie. Oprócz tego jej smak z nutami wanilii i krówek dosłownie rozpływa się w ustach. Zawiera także kandyzowany imbir.
  • - Whisky Tree Ships to kolejna propozycja, która pojawiła się z Sedgwick distillery. Jest to trunek, który został przeznaczony na rynek europejski. Ten rodzaj whisky nie jest filtrowany na zimno, a przechowuje się go w beczkach z amerykańskiego dębu. W jego aromacie można wyczuć delikatny dym, jak również nuty cynamonu oraz karmelu. Jest wariacją wielu smaków – niektórzy wyczuwają w niej delikatny ziołowy smak, inni z kolei rozróżniają nuty żywiczne czy owocowe. W jej składzie natomiast można znaleźć nie tylko elementy zbliżone do tytoniu, ale również prażone orzeszki czy miód.

Już dziś posmakuj w tych niebanalnych kompozycjach wielu przypraw, które nie są innym znane. Zamów na stronie naszego sklepu internetowego wymarzony rodzaj whisky i ciesz się jego smakiem w każdym miejscu.