Brandy

Czym jest brandy? Co wiesz o kulturze picia brandy?

Alkohol brandy powstaje w wyniku destylacji wina lub sfermentowanych soków owocowych. Brandy pochodzi od holenderskiego słowa „brandewijn”, co oznacza „palone wino”. Ten alkohol leżakuje w dębowych beczkach. Jest to napój alkoholowy destylowany z wina owocowego, głównie gronowego. Dobre tanie brandy nie jest także sprzecznością i czymś surrealistycznym. Obecnie na rynku światowym jest dostępnych wiele jego rodzajów. Dużą popularnością cieszy się brandy pozyskiwana z winogron, destylowana w specjalnie przygotowanych beczkach. Na przestrzeni lat smak tego alkoholu całkowicie się zmienił. Również w kulturze picia brandy istnieje wiele różnić między współczesnością a początkami odkrycia tego alkoholu. Pierwotnie rozcieńczano je wodą, obecnie poleca się jej picie małymi łykami, aby delektować się niezwykłym aromatem wszystkich składników. Czym różni się koniak od brandy? W przypadku koniaków ich produkcja ma miejsce we francuskich winnicach rejonu Cognac, pozostałe alkohole, mimo iż przechodzą identyczny proces destylacji, noszą nazwę brandy.

Jak pić alkohol brandy w tradycyjny sposób?

Tak naprawdę każdy z nas powinien wybierać ulubiony alkohol według własnych upodobań. Smakosze, którzy uwielbiają whisky, wino, koniak, czy brandy, wiedzą, w jaki sposób je pić i do czego najlepiej serwować te trunki. To destylowane wino najlepiej podawać jako digestif, czyli zaraz po daniu głównym, ponieważ pobudza ono procesy trawienne. Powinno być ono w temperaturze pokojowej. Do serwowania brandy służą koniakówki, czyli specjalne szklanki. Ten alkohol jest odpowiedni do podania takich dodatków jak: gorzka czekolada, pomarańcze, espresso czy orzechy. Często występuje także w towarzystwie deserów. W kulturze picia brandy przyjęło się, że powinno się je spożywać wytwornie. Klasyczny sposób jego podania, to napełnienie koniakówki do około ¼ jej wysokości. Ten jeden z najbardziej cenionych napojów pije się powoli, małymi łyczkami. Aby poczuć wyjątkowy aromat, najlepiej delikatnie rozprowadzić alkohol po całym języku. Jaka jest jedna żelazna zasada picia brandy? Tego trunku nie popija się, tak jak w przypadku whisky czy koniaku.

Czy istnieją rodzaje brandy, które nadają się do drinków?

Oczywiście, każdy mocny alkohol może być także świetną bazą do drinków. Wszystkie rodzaje brandy doskonale komponują się z różnymi dodatkami. Najpopularniejszymi mieszankami tego alkoholu jest sidecar, który łączy brandy z likierem pomarańczowym oraz sokiem z cytryny. Kolejnym rodzajem niesamowitego drinka jest singer, czyli brandy połączona z likierem miętowym. Oczywiście można wybrać też klasyczne połączenie brandy wraz z colą. Nie jest to jednak zbyt wyszukany smak. Wszystko jest uzależnione jednak od gustu danej osoby.

Polskie brandy czy hiszpańskie brandy, które z nich jest lepsze?

Nazwa brandy pochodzi co prawda z Holandii, jest jednak znana również w Polsce jako wypalanka. Współczesne polskie brandy to na przykład śliwowica. O ich wyjątkowości świadczy lokalny charakter wytwarzania tych trunków. Są doskonałej jakości, przez co warto ich zasmakować. Z kolei hiszpańskie brandy jest uważane za jedne z najlepszych na świecie. Do tego typu należą brandy, które pochodzą z Castilla-La Mancha, czyli regionu, z których pochodzi podstawowy surowiec Brandy de Jerez. Zbalansowany smak alkoholu jest związany z procesami starzenia – trunek leżakuje w niewielkich, dębowych beczkach przez okres około 10 lat. A jaka jest cena brandy? Różne rodzaje brandy mogą mieć inną wartość. Wybierając brandy – cena butelki może wahać się od 25 zł do ponad 150 zł. W naszym sklepie internetowym dostępnych jest wiele rodzajów tego wyjątkowego alkoholu. Każdy z nich ma nieco inny aromat i jest wart spróbowania. W zależności od tego, na jaką okazję szukasz brandy – czy chcesz się delektować jego smakiem z najbliższymi, czy chcesz zakupić je w prezencie dla innej osoby, sprawdź naszą ofertę. Gwarantujemy, że wszystkie alkohole, które u nas znajdziesz są dostępne od ręki, zaraz po złożeniu zamówienia i wpłynięciu na nasze konto płatności, rozpoczynamy proces pakowania Twojej przesyłki.