Wino białe, wytrawne o barwie słomkowej. Nos delikatnie cytrusowy, w tle pokazują się słodkie nuty brzoskwini, kwiatów czarnego bzu. W ustach wyczuwalne owoce cytrusowe. Delikatnie mineralne. Przyjemna kwasowość nadaje mu ożywczy charakter.
Jest 24 produktów.
Świeże, cytrusowe z nutami kwiatów czarnego bzu. W ustach łagodnie cytrusowe i delikatnie mineralne. Przyjemnie zbalansowana słodycz z kwasowością.
Czerwone wino o kolorze dojrzałej wiśni. Aromaty wiśni, czereśni z pestką, jeżyny, borówki. Nuty dymne połączone z aromatami palonego karmelu. W ustach dominujący smak czerwonych owoców i wanilii. Całość przyjemnie kwasowa.
Różowe wino o landrynkowym kolorze. W nosie dominują aromaty truskawki, które są podbijane przez delikatny posmak czereśni. W smaku wyczuwalne czerwone owoce. Całość subtelna o bardzo przyjemnej kwasowości.
Pétillant-naturel to rozwinięcie skrótu Pet Nat, z którym mamy do czynienia w tym przypadku. Pet Nat to wino musujące robioną metodą pradawną o naturalnych bąbelkach. W tym przypadku jest to produkt z winnicy Saganum w województwie Lubuskim.
Wino musujące, które powstało w województwie Lubuskim w winnicy Saganum. Było ono fermentowane gruzińską metodą pradawną w otwartych kadziach z wykorzystaniem dzikich drożdży.
Solaris Nobilis jest to białe wino, charakteryzujące się dość mocnym słodkim smakiem. Ma złocisto słomkową barwę. Grona selekcjonowane są ręcznie. Co ciekawe zbierana są dopiero w momencie gdy pokryje je szlachetna pleśń, proces suszenia zachodzi na matach, następnie poddawane są maceracji, dzięki której wino stanie się intensywniejsze. Sposób fermentacji - dzikie drożdże.
Wino MłoDOŚĆ powstało z gron szczepu Rondo, zbieranych własnoręcznie we wrześniu 2023. Jest to jak sama nazwa wskazuje młode wino, powstałe dzięki metodzie maceracji karbonicznej. Wyczujemy w nim nuty czereśni, jeżyn oraz odrobinę korzennych smaków.
Wino białe o barwie bardzo jasnej słomki. W nosie wyczuwalne aromaty melona, brzoskwini i moreli, nuty ziołowo-kwiatowe oraz kremowa śmietanka. W ustach odświeżające o wyrazistej kwasowości, dominuje melon, brzoskwinia i jabłko, w tle delikatne kremowe nuty. Całość przyjemnie zbalansowana â w finiszu wyczuwalna goryczka albedo.
Wino pochodzące z winnicy Saganum, mieszczącej się w miejscowości Bożnów pod Ĺťaganiem w województwie Lubuskim.
Wino pochodzące z winnicy Saganum, mieszczącej się w miejscowości Bożnów pod Ĺťaganiem w województwie Lubuskim.
Wino pochodzące z lubuskiej winnicy Saganum, mieszczącej się w Bożnowie, koło Żagania, gdzie dojrzewało w dębowych beczkach w piwnicach klasztoru Augustianów. Wino czerwone o barwie dojrzałej wiśni. W nosie czerwone owoce pestkowe, czekolada deserowa i lekko dymna nuta w tle. W ustach przede wszystkim wiśnie, jeżyny, jagody, pestka. Lekkie, o delikatnie podwyższonej kwasowości. Bardzo łagodne taniny.
Wino czerwone, wytrwane o wyraźnej ciemnoczerownej barwie. Wino to przez 20 miesięcy leżakowało w beczkach w piwnicach żagańskiego klasztoru Kanoników Regularnych.
Po przelaniu do kieliszka, pojawi nam się wino i barwie dojrzałej wiśni. W aromacie wyczujemy czerwone owoce pestkowe, czekoladę deserową z lekko dymną nutą w tle. W smaku natomiast uraczą nas przede wszystkim wiśnie, jeżyny, jagody, pestka. Lekkie, o delikatnie podwyższonej kwasowości oraz bardzo łagodne taniny. Wino dojrzewało w dębowych beczkach w piwnicach żagańskiego klasztoru Augustianów.
Wino z Żagańskiej winnicy Saganum, które swoje piwnice ma między innymi w piwnica klasztoru. Wino o wyczuwalnych nutach przypraw oraz egzotycznych owoców takich jak np liczi. Wino świeże o ciekawym finiszu.
Souvignier Gris to winogrono, które już gościło w różnych Cuvee produkowanych w winnicy Saganum, w tym przypadku szczep ten gra pierwsze skrzypce. Wytrawne, z wyczuwalna kwasowością oraz elementami owoców.
Ciekawa propozycja od Winnicy Saganum. Wino a'la Amarone.Winogrona były suszone ponad dwa miesiące na słomianych matach, trzy tygodnie maceracji. Leżakowane 18 miesięcy w używanej, francuskiej beczce. Wyczuwalne mocno przysmażone konfitury wiśni, gorzka czekolada, dziurawiec i lukrecja. Długi i charakterny finisz.
Wino to nawiązuje do miejsca, z którego pochodzi, czyli Żagania oraz historycznego Księstwa Żagańskiego. Powstało ono w dworku książęcym, którego historia produkcji wina tego typu się roku 1601. Następnie dojrzewa ono na osadzie drożdżowym w piwnicach klasztoru żagańskiego.
Wino musujące, stworzone metodą szampańską. 22 miesiące spędzone na osadzie drożdżowym w piwnicach żagańskiego klasztoru nadały mu wyjątkowego charakteru.
Musujące wino z Winnicy Saganum powstało ze szczepu winogron, który przez setki lat na obecnych terenecha województwa lubuskiego królował w winnicach, a obecnie praktycznie wyginął. Za sprawą Marcina Furtaka, założyciela Winnicy Saganum ten zapomniany przez wielu szczep winogron wraca na salony.
Wytrawne wino z Lubuskiej winnicy Saganum stworzone ze szczepu Hibernal. W ustach świeże, owocowe z zauważalną goryczką
Wino naturalne wytwarzane metodą pradawną. Smak oraz aromat bogaty w nuty jabłek, gruszek i cytrusów z wyraźnie zaznaczona kwasowością.
Fascynujące wino stworzone z gron szlachetnej odmiany Dornfelder, cenionej szczególnie w Niemczech. Charakteryzuje się złożonym profilem smakowym, w którym pierwsze skrzypce grają intensywne nuty ciemnej wiśni z pestką, świeżej figi i jeżyn. W tle wyczuwalne są delikatne ziołowe akcenty dzikiej mięty, kwitnącego tymianku oraz lebiodki, które wzbogacają bukiet aromatyczny. Smak wina dopełnia wyraźna kamienna mineralność, subtelnie przeplatająca się z nutami octu balsamicznego i wanilii, które ujawniają się w długim finiszu. Dojrzewające przez 18 miesięcy w używanych francuskich beczkach dębowych, wino nabrało dodatkowej głębi i struktury.
To wytrawne białe, lekko musujące wino prezentuje uderzającą miodowo-złotą barwę z perłową jakością, podkreśloną przez dobrze zdefiniowane bąbelki.
Winnica Saganum
Winnica Saganum – młoda winnica z wiekowym dziedzictwem
Na winiarskiej mapie Polski okolice Żagania mają swoje zaszczytne miejsce od wielu, wielu lat. Już bowiem pod koniec XIII wieku uprawą winorośli na przyklasztornych poletkach zajmowali się przybyli w te rejony zakonnicy. Trzy wieki później, jak odnajdziemy w dokumentach, pod Żaganiem pojawiły się pierwsze, świeckie winnice. A najważniejszą z nich była ta, ulokowana na Weinbergu – czyli na Winnym Wzgórzu. Trudno się dziwić takiej nazwie; ukształtowana przez rzekę Bóbr dolina z łagodnie opadającymi stokami zapewniła idealny wręcz klimat do wegetacji winnych gron.
Historyczna winnica nie dotrwała do naszych czasów – jednak w 2017 roku, niedaleko miejsca, w którym wyrabiano niegdyś doskonałej jakości trunek, założono Winnicę Saganum. Dumnie kontynuuje ona winiarskie tradycje sprzed setek lat, zabierając koneserów win w podróż przez wieki – nie bojąc się przy tym nowych, odważnych smaków.
Mówiąc jeszcze chwilę o historii, koniecznie wspomnijmy o leżakowni, w której dojrzewają wina Saganum. Jest nią bowiem piwnica klasztoru kanoników z XIII wieku – jej charakter został świetnie zachowany, a dziś jest dostępna dla zwiedzających, którzy chcieliby wchłonąć atmosferę tego historycznego miejsca.
Wina z najlepszych owoców – w czym zasmakujemy?
Na kilku hektarach winnicy w malowniczej Dolinie Bobru jej opiekunowie sadzą wiele odmian winorośli i z dbałością pilnują procesu dojrzewania owoców. Wyróżnijmy wśród nich białego chardonnay i czerwonego pinot meunier; obok nich rosną także souvignier gris, regent, gewürztraminer czy riesling – a więc klasyczne odmiany winogron, który doskonale sprawdzają się przy produkcji win wysokiej jakości.
W winnicy Saganum jest jednak miejsce także i na eksperymenty; łączenie klasycznych smaków z odważnymi nutami to znak rozpoznawczy winnicy. Zaskoczyć może na przykład autorska receptura „Pet Nat” – musującego wina, po którego otwarciu wyczujemy nuty poziomek, grejpfruta i melona, nadających mu niezwykle przyjemną słodycz i przynoszących na myśl owocowy sad. To wino, jak i inne z żagańskiej winnicy, znajdziesz w naszym sklepie!