Strona główna / Szampan / Szampan Collard-Picard

Szampan Collard-Picard

Szampan Collard Picard – mieszanka nowoczesności, tradycji i doświadczenia

Collard-Picard to dom szampański, uznana w świecie alkoholi marka, ale i rodzina, pielęgnująca wieloletnią tradycję winiarską. Od pięciu pokoleń – pasja, kunszt, doświadczenie, dotychczasowe pomysły – przekazywane są kolejnym spadkobiercom Champagne Collard.

Zacznijmy jednak od samego początku, a dokładnie od spotkania, które zaowocowało stworzeniem prężnie działającej dziś firmy. Olivier Collard i Caroline Picard poznali się, zakochali i postanowili wspólnie iść przez życie. Nie tylko prywatne, ale i zawodowe.

W 1996 roku stworzyli Champagne Collard-Picard, oznaczając markę połączeniem swoich nazwisk.

Wbrew pozorom, doskonały Szampan Collard-Picard nie jest produktem bazującym na (zaledwie) dwudziestu paru latach praktyki. Zarówno Caroline, jak i Olivier, pochodzący z rodzin z regionu Szampanii, wychowali się w otoczeniu winorośli, przesiąknięci pasją tworzenia wyśmienitych szampanów. Ona, pochodząca z Côte des Blancs, on pochodzący z Valle de la Marne, stworzyli projekt szampański, który bazuje na tradycji pielęgnowanej od 1889 roku. Stosunkowo młoda dziś marka korzysta zatem z wielopokoleniowego doświadczenia, ale też innowacyjnych, nowoczesnych pomysłów, co czyni ją oryginalną i wyjątkowo ciekawą.

Doskonały Champagne Collard-Picard – odmiana winorośli, z których tworzony jest trunek

Do produkcji Champagne Collard-Picard używa się winorośli ze znanych terenów Cote des Blancs. Miłośnicy musujących trunków z pewnością wiedzą, że właśnie tam króluje Szczep Chardonnay, doskonały i ceniony wśród ekspertów. Szampan bazuje między innymi na Pinot Noir z Valee de la Marne, który zapewnia mu wyjątkowy smak, świeżość i delikatność.

Firma rodziny Collard-Picard zajmuje obszar 15 hektarów, a winnica leży w miejscowości Villers-sous-Châtillon. Wytwarzany przez nią wysokojakościowy Szampan Collard-Picard dostępny jest w sprzedaży w 8 wariantach. Co ciekawe, wina nie są poddawane fermentacji malolaktycznej.

Spróbuj wyśmienitego Szampana Collard-Picard i wystaw mu własną recenzję

Chęć zapoznania Collard-Picard miesza się u Ciebie z niepewnością, od czego powinieneś zacząć? Pamiętaj, że prawdziwy szampan pośród wszystkich napojów alkoholowych wyróżnia się lekkim charakterem, delikatnym, aczkolwiek głębokim posmakiem. Wino musujące bardzo często funkcjonuje jako synonim szampana, ale tak naprawdę nie ma z nim wiele wspólnego. My proponujemy, byś zaczął od Collard-Picard Extra. To absolutny klasyk, kwintesencja tego, co marka ma do zaoferowania.

Kolejny produkt, czyli Collard-Picard Prestige Extra Brut został stworzony na bazie Chardonnay, Pinot Noir oraz Meunier. Ma delikatny, wyraziście owocowy aromat. Natomiast Collard-Picard Cuvee Grand Cru, to szampan typu Blanc de Blancs. Wyprodukowany w 100% ze Szczepu Chardonnay, pachnie i smakuje owocami, konkretnie cytrusami, a także – o dziwo świeżym pieczywem.

Ostateczny wybór należy oczywiście do Ciebie. Niezależnie od tego, na który trunek się zdecydujesz, nie będziesz zawiedziony.