Strona główna / Wino / Wino Bezalkoholowe

Wino Bezalkoholowe

Wino bezalkoholowe doskonałą alternatywą dla klasyki

Podczas spotkań w gronie znajomych czy na uroczystych kolacjach zazwyczaj na stole pojawia się alkohol. Osoby, które z różnych względów nie chcą spożywać alkoholu albo nie powinny, mogą się w takiej sytuacji czuć niezręcznie. Bo jak odmówić wzniesienia toastu, kiedy powód jest naprawdę podniosły? Na szczęście teraz nie jest to problemem, ponieważ producenci różnych marek wypuścili na rynek wino 0 procent.

Dotychczas bardziej spopularyzowane były piwa bezalkoholowe, ale wina bezalkoholowe stanowią ogromną konkurencję i są bardzo chętnie wybierane, bo posiadają w swoim składzie wiele cennych składników. A w związku z tym, jeśli zdarzy nam się słyszeć pytanie, czy jest wino bezalkoholowe, to możemy nie tylko odpowiedzieć twierdząco, ale jeszcze dodać, że posiada ono cenne dla zdrowia właściwości. Mowa przede wszystkim o zwalczaniu wolnych rodników za sprawą naturalnych przeciwutleniaczy oraz wspomaganiu pracy układu krążenia. Bo trzeba wiedzieć o tym, że wino bezalkoholowe powstaje w identyczny sposób, jak to z zawartością procentów. A zatem wyselekcjonowane winogrona podlegają procesowi winifikacji, czyli fermentacji. Następnie trunek poddawany jest dealkoholizacji, który to proces pozbawia go alkoholu. Jedną z metod jest podgrzanie wina do odpowiedniej temperatury wrzenia, w której alkohol zaczyna odparowywać. Przy czym brak obecności etanolu nie zmienia znacząco smaku, aromatu ani właściwości zdrowotnych win bezalkoholowych.

Wina bezalkoholowe – do czego pasują, jaki jest ich smak i czy są kaloryczne?

Z racji tego, że wina bezalkoholowe powstają w taki sam sposób, jak tradycyjna wersja wina, to też nie są to zwykłe napoje. Jeżeli chodzi o smak, to nie odbiega on zbyt mocno od wina z zawartością alkoholu. Główna różnica polega na tym, że wino bezalkoholowe jest lżejsze, bowiem procenty mają to do siebie, że podbijają nuty i są nośnikami aromatów. Ale z pewnością nikt nie będzie smakiem wina bezalkoholowego rozczarowany, bo jest obłędne i stanowi istny raj dla podniebienia. Wina bezalkoholowe posiadają w swoim składzie cukier resztkowy, a jego ilość zależna jest od typu wina. Sięgając po wytrawne wino bezalkoholowe, nie trzeba się przejmować kaloriami, ponieważ charakteryzuje je niska kaloryczność. Warto dodać, że nawet jeśli wybierze się wersję słodką, to będzie ona mniej kaloryczna niż miałoby to miejsce wtedy, gdyby trunek posiadał procenty. Wino czerwone bezalkoholowe idealnie sprawdzi się podczas obiadu czy kolacji, po której trzeba wsiąść za kierownicę. W wersji wytrawnej i półwytrawnej można podawać je z sałatkami, serami czy mięsem. Do deserów i wszelkiego rodzaju słodkości sprawdzą się z kolei wina 0 procent z większą zawartością cukru resztkowego.

W naszym sklepie zamówić można wysokiej jakości wina bezalkoholowe, stanowiące doskonałą alternatywę dla trunków procentowych. W swojej ofercie posiadamy dobre wina bezalkoholowe wytrawne, półwytrawne, półsłodkie oraz słodkie. Wszystkie wyprodukowane zostały z najlepszych szczepów winogron, dzięki czemu są aromatyczne i klarowne.