Strona główna / Wódka / Wódka Smakowa

Wódka Smakowa

Czym są wódki smakowe?

Wódka smakowa przez innych nazywana kolorową wódką to siostra popularnej i każdemu znanej czystej wódki. Moc alkoholu jest niezmienna i wynosi mniej więcej 40%. W tym miejscu warto zaznaczyć, że alkohole smakowe, ale i każde inne – o zawartości alkoholu poniżej 37,5% nie są uznawane za wódki. Przynajmniej na terenie Unii Europejskiej…

Jak powstaje wódka smakowa?

Smakowa wódka powstaje w wyniku zmieszania kilku składników, a mianowicie spirytusu, wody oraz wybranych dodatków – smakowych i aromatycznych, a niekiedy i barwiących. Owocowe wódki smakowe, jak sama nazwa wskazuje, powstają w wyniku dodania do nich konkretnych owoców. Bywa i tak, że kolorowa wódka swój wyjątkowy smak zawdzięcza ziołom, trawom, nasionom, a nawet kwiatom.

Rodzaje wódek smakowych – smakowe wódki w wielu wariantach

Wódka smakowa może mieć różną zawartość cukru i wybranego ekstraktu. I właśnie na tej podstawie klasyfikuje się najlepsze alkohole z tej grupy. Znane polskie wódki smakowe, to aromatyczne cytrynówki oraz wiśniówki. Niepowtarzalny smak ma wódka z domieszką orzecha laskowego, choć ogromną, stale rosnącą popularnością cieszy się też pigwówka.

Dobra wódka smakowa to oczywiście polska wódka smakowa. Jakżeby inaczej… Producenci rodzimych wyrobów zadbali o to, by w sprzedaży dostępne były w różnych wariantach objętościowych. Ogromną popularnością cieszą się większe butelki, ale i poręczne setki smakowe. W eszampan.pl zamówisz nawet minibarek o wdzięcznej nazwie Barek Kurnwica Zajenbista, czyli osiem małych buteleczek różnych trunków, w tym:

  • Cysto Kurnwica,
  • Pieprzona Kurnwica,
  • Stara Kurnwica,
  • Czorno Kurnwica,
  • Zajenbista Śliwowa,
  • Zajenbista Przepalanka,
  • Zajenbista Polska,
  • Zajenbisty Bimber.

Propozycje drinków oraz koktajli na bazie wódki smakowej

Owocową wódkę można pić bez żadnych dodatków. Niektórzy twierdzą, że takowa nie wymaga nawet popijania, bo w smaku jest o wiele łagodniejsza i subtelniejsza od czystej. Bardzo często ma też słodkawy posmak. Wobec powyższych nie dziwi również fakt, że największym miłośnikiem trunku okazuje się płeć piękna.

Wódka smakowa to według nas świetna baza dla pysznych, orzeźwiających drinków. Między innymi dlatego, że kolorowe wódki zapewniają nieskończoną ilość pomysłów na oryginalne mieszanki. Przepisy na miłe dla oka i podniebienia drinki są też banalnie proste. Przykład? Do wódki malinowej, truskawkowej, wiśniowej lub jakiejkolwiek innej – dodaj świeże owoce i kostki lodu, a całość zalej wodą gazowaną. Pyszny, rześki i kolorowy drink gotowy! Chcesz wykorzystać cytrynówkę? Żaden problem. Do cytrynowej wódki dodaj tonic, kostki lodu i plasterek limonki. Smacznego!

Jaka jest według nas najlepsza wódka smakowa? Uważamy, że tak jak w przypadku innych alkoholi – jest to kwestia osobistych preferencji. Polecamy wszystkie nasze trunki, bo ofertę kompletujemy wyjątkowo starannie. Smaczna kolorowa wódka to na pewno każda od Wolf & Oak – śliwkowa, z miodem, pomarańczówka czy nieco rzadziej spotykana – wódka poziomkowa.