Słodycz suszonych owoców z dominacja śliwki połączona z aromatem daktyli i czereśni tworzą wspaniałą kompozycje likieru śliwkowego na bazie Sake.
Jest 14 produktów.
Półwytrawne Sake o owocowym i kwiatowym aromacie. Idealnie zbalansowana z elementami cytryny oraz skórki pomarańczy. Idealna do ryb, lekko pikantnych dań czy sałatek.
Sake to tradycyjny japoński trunek wytwarzany z ryżu.
Uraczy nas aromatem kwiatów, jabłek oraz wanilią. W smaku dodatkowo pojawiają się elementy limonki a nawet mięs, a to wszystko za sprawą kremowej tektury. Długi finisz z wyczuwalną kwasowością.
Japońskie wino ryżowe o delikatnym, słodkim posmaku. Charakteryzuję się jasnym, słomkowym kolorem. Najlepiej smakuje podawane na ciepło, w towarzystwie dań kuchni azjatyckiej.
Choya jest śliwkowym winem wytwarzanym w Japonii. Piękny śliwkowy zapach sprawia, że wino jest aksamitne i słodkie. W Japonii jest często używane do usuwania toksyn z organizmu, zmęczenia i bezsenności. Bogate w wiele witamin takich, jak witamina C. Podawane w temperaturze pokojowej będzie smakować najlepiej.
Choya jest śliwkowym winem wytwarzanym w Japonii. Piękny śliwkowy zapach sprawia, że wino jest aksamitne i słodkie. W Japonii jest często używane do usuwania toksyn z organizmu, zmęczenia i bezsenności. Bogate w wiele witamin takich, jak witamina C. Podawane lekko schłodzone latem, a ciepłe latem będzię smakować idealnie
Tradycyjny, japońskie wino wytwarzane ze śliwek Ume. Swój różowy kolor zawdzięcza dodaniu liści shiso. Delikatnie słodkawy smak idealnie pasujący do dań z owoców morza.
Tradycyjne, japońskie wino wytwarzane ze śliwek Ume w wersji wytrawnej. Wyprodukowane bez żadnych dodatków i wzmacniaczy.
Mleczno-żółty alkohol powstał na bazie destylatu z ryżu, jednak z dodatkiem owocu Yuzu. Delikatny, cytrusowy smak, w którym na starcie wyczujemy grejpfruta z limonką wzmocnione ostrością Yuzu. Można podawać z wodą mineralną lub serwować z kostkami lodu.
Destylat z ryżu wyprodukowany w Hyogo - stolicy sake w Japonii. W procesie wytwarzania alkoholu zadbano, aby wszystkie produkty były lokalne oraz, aby każdy etap został dopilnowany i wykonany własnoręcznie przez mistrza. W smaku świeży, lekki z delikatną owocową słodyczą.
Daiginjo Genshu to jedna z najbardziej kultowych sakes firmy Akashi-Tai. Łącząc słodycz ziaren ryżu Yamadanishiki z jednym z najbardziej unikalnych, pełnych zakresów smakowych, wino to równoważy większą moc z solidnym i owocowym finiszem.
To wyjątkowe wino śliwkowe, które zachwyca swoim subtelnym aromatem i głębokim smakiem. Starannie wyselekcjonowane śliwki ume, dojrzewające w słońcu, tworzą harmonijną kompozycję, w której słodycz owoców łączy się z delikatną kwasowością. Każdy łyk tego wina przenosi na kwitnące wiosną japońskie sady, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Doskonałe do deserów, serów czy jako orzeźwiający aperitif.
To wykwintne wino, które łączy w sobie egzotyczne nuty śliwki ume i soczystego liczi. Jego złożony bukiet aromatyczny uwodzi zapachem dojrzałych owoców, a smak oferuje idealną harmonię słodyczy i delikatnej kwasowości. Każdy łyk przenosi w świat orientalnych ogrodów, gdzie spotykają się tradycja i nowoczesność. Idealne jako aperitif, doskonałe do deserów i owocowych sałatek,
Wina Japońskie
Wino japońskie – egzotyczny smak i receptura
Kultura Japonii fascynuje wielu, przede wszystkim ze względu na to, jak odmienna jest od naszej, zachodniej. To samo można powiedzieć o japońskich alkoholach – wyróżniają się bowiem smakiem, aromatem i, przede wszystkim, metodami produkcji. Wielu winiarskich purystów nie zaliczyłoby nawet z tej racji japońskich trunków do win. Do produkcji służą bowiem nie tylko winogrona (tych używa się wręcz rzadko!), ale również i inne owoce, ryż czy… kapusta.
Skąd względny brak gronowego wina w kulturze Japonii? Oczywiście jest to spowodowane klimatem i warunkami geograficznymi. Na japońskich wyspach uprawa winogron na dużą skalę jest praktycznie niemożliwa, a gronowe trunki tam powstałe trafiają jedynie na miejscowe stoły. Zakup japońskiego wina w Europie jest więc bardzo trudny, a rzadkie, dostępne butelki, potrafią być prawdziwym rarytasem. Nawet w najlepszych, japońskich restauracjach serwowane wino rzadko kiedy pochodzi z Kraju Kwitnącej Wiśni – znacznie częściej jest sprowadzane chociażby z Francji.
Tradycje picia wina w Japonii są dosyć młode – trunek zyskał popularność dopiero w XIX wieku wśród japońskich intelektualistów, którzy docenili zdrowotne właściwości wina. Współcześnie można mówić o małym „boomie” na wino, w szczególności francuskie. W ślad za tym zaczęły pojawiać się nieliczne, nowoczesne winiarnie, uprawiające przede wszystkim cabernet sauvignon oraz rieslinga, a także endemiczny dla Japonii szczep kōshū – wino z niego produkowane ma delikatny aromat i smak, wyczujemy w nim słodkie nuty cytrusów, brzoskwini i jaśminu.
Wino śliwkowe oraz sake – tradycyjne alkohole Japonii
Typowe wina japońskie nie zyskały jeszcze swojej sławy; jednak dużym uznaniem cieszą się tamtejsze alkohole o zbliżonej do wina formie – przede wszystkim mowa o winie śliwkowym oraz słynnym sake, dostępnych w naszym sklepie.
Najbardziej klasycznym winem japońskim jest Choya – wino wytwarzane z owoców ume, a więc zielonych śliwek. Choya powstaje w procesie fermentacji, posiada również charakterystyczny dla wina kolor – niektórzy jednak zwrócą uwagę, że nie jest owocem przetwarzania winogron, dlatego nie powinno nazywać się jej winem. Nie chcemy jednak wdawać się w spory – lepiej bowiem spróbować smaku i aromatu śliwkowego trunku, by samemu poznać jego charakter! Choya wyróżnia się owocową, śliwkową wonią oraz bursztynową barwą. Chwali się delikatną, gładką fakturą, zaś w smaku – jest słodka i aksamitna. Smakoszom polecam ją zarówno jako aperitif, jak i jako partnerkę do delikatnych dań z owoców morza oraz deserów.
Dla wielu synonimem japońskiego alkoholu jest sake. Wytwarza się je z ryżu najwyższej jakości oraz domieszek alkoholu. Produkcja sake przypomina w praktyce proces wytwarzania piwa, jednak sam trunek określa się jako wino ryżowe. Swoich właściwości nabiera po poddaniu go działaniu pleśni Aspergillus oryzae, pomagającej w wydobyciu z ryżu cukrów. Sake zalicza się do win wytrawnych; jej smak w dużej mierze zależy od temperatury podania. Wyczuwalne są w niej intensywne, ryżowe nuty oraz charakterystyczny aromat japońskich owoców. Najlepsze alkohole sake wyróżniają się odpowiednim balansem kwasowości, smaków i aromatów, dzięki czemu, pomimo swojej wytrawności, są stosunkowo łatwe w piciu.