Strona główna / Koniak / Larsen Cognac

Larsen Cognac

Brak na stanie
LARSEN COGNAC VS 700 ML
Brak na stanie
LARSEN COGNAC VSOP 700 ML
Brak na stanie
Larsen Cognac XO 700ML

Larsen Koniak – jak powstała marka koniaków dla wikingów?

Larsen Cognac to marka, której romantyczny początek sięga roku 1926. Wówczas to Jens Reidar Larsen spotkał swoją przyszłą żonę. Młody Norweg za cel podróży obrał Amerykę Północną, a w Szampanii zatrzymał się tylko na chwilę. Los jednak chciał, że to właśnie w trakcie tej wizyty zakochał się zarówno w spotkanej dziewczynie, jak i we Francji.

Podjęcie decyzji o pozostaniu w kraju przyszło mu łatwo, czego nie można niestety powiedzieć o budowaniu własnej marki. Owszem, oczarowany jakością brandy czy też jak kto woli – koniaku produkowanego na terenie Cognac, postanowił otworzyć własną działalność. Musiał jednak włożyć ogrom pracy w to, by stać się ekspertem w wybranej dziedzinie. W tym miejscu warto też przypomnieć pewną istotną dla sprawy informację – każdy koniak, który wyprodukowany został na terenie miasta Cognac lub w jego okolicach określany jest również jako brandy. Przy czym trzeba podkreślić, że żadne inne brandy świata nie jest koniakiem.

Powracając jednak do założyciela Larsen Cognac – przez lata pracował on dla wielu domów Cognacu. W ten sposób zbierał doświadczenie i poszerzał wiedzę na temat najlepszej jego zdaniem brandy. Pracowitość i cierpliwość się opłaciła. Początkowo firma bazowała na kupażowaniu brandy i innych alkoholi. Z czasem sumienny i oddany sprawie Norweg dorobił się jednak własnej destylarni oraz winnicy w Petit Champagne i Grande Champagne.

Produkowany tam koniak Larsen zaczął zyskiwać na popularności.

Co wyróżnia Larsen Koniak? Dlaczego warto postawić na alkohol tej firmy?

Nie wszyscy wiedzą, że z koniakiem wskazanej marki kojarzony jest slogan – Viking Cognac. Wszystko za sprawą linii Drakkar Range, czyli trunków w fantazyjnych butelkach. Wyrabiane ze szkła i francuskiej porcelany Limoges, mają kształt łodzi wikingów.

Co poza tym wyróżnia najlepszy Larsen Cognac? W przeciwieństwie do innych producentów, firma nie skupia się na wydobyciu jak największej ilości aromatów z dębowych beczek, w których alkohol dojrzewa. Trunek jest bardzo powoli destylowany, bo producent stawia raczej na uzyskanie delikatniejszej nuty zapachowej i smakowej. Larsen koniak jest więc pełen smaku dojrzałych winogron. Wyróżnia go bukiet selektywnie wybieranych przypraw, rzadko spotykana w świecie koniaków świeżość i łagodność.

Najlepszy Larsen Cognac według eszampan.pl oraz sugestie dotyczące serwowania koniaku

Larsen Cognac VSOP to nasza pierwsza propozycja. Trunek jest mieszanką kilku dojrzałych koniaków, które pochodzą z winnic Fins Bois i Grande Champagne. Wyróżnia go głęboki smak skarmelizowanych owoców, przypraw oraz wanilii. Z kolei najmłodszy Larsen Koniak, a więc Larsen Cognac VS to trunek destylowany w miedzianym alembiku i starzony w beczkach dębowych. W jego przypadku bardzo wyczuwalne jest kakao, wytrawna czekolada oraz silnie ziołowy aromat. Ciemny kolor, bursztynowe refleksy, smak suszonych śliwek? Te nuty są charakterystyczne dla Larsen Cognac XO.

Z czym podawać Koniak Larsen, ale i każdy inny bursztynowy trunek tego typu? Brandy świetnie smakuje z aromatyczną kawą, na przykład espresso. Smak alkoholu w ciekawy sposób komponuje się też z gorzką czekoladą i owocami nerkowca. Wniosek? Koniak najlepiej serwować w towarzystwie małych, często gorzkawych przekąsek.