Strona główna / Wino / Wino Lubuskie / Winnica Cantina

Winnica Cantina

Winnica Cantina – wina robione z pasją

Wiele polskich winnic powstało dzięki niezwykłej pasji do wina oraz pragnieniu spełniania marzeń. Nie inaczej było w przypadku Cantiny – założonej w 2006 roku przez Karolinę i Mariusza Pacholak. Kupno ziemi i założenie prawdziwej winnicy przez lata było ich marzeniem. Gdy zdecydowali się wreszcie je spełnić, wybrali i nabyli upragniony skrawek ziemi w Mozowie, nieopodal Sulechowa w województwie lubuskim – czyli w jednym z najważniejszych miejsc na mapie polskiego winiarstwa, wyróżniającym się przede wszystkim klimatem, sprzyjającym uprawie winorośli. Tamtejsza gleba, piaszczysto-gliniasta i żyzna, również dobrze nadawała się pod uprawy.

Winnica Cantina szybko zaczęła rozwijać skrzydła; co, oczywiście, wymagało ogromnego zaangażowania ze strony jej właścicieli. W obecnym kształcie obejmuje obszar 3,3 ha, na których uprawiane są tradycyjne, cieszące się uznaniem szczepy winogron.

Państwo Pacholakowie natomiast starają się zarażać swoją pasją do winiarstwa innych – zarówno swoich najbliższych, jak i gości, którzy chętnie odwiedzają prężnie działającą winnicę. To zaangażowanie przekłada się także na jakość produkowanych przez nich win, do zapoznania z którymi w ramach oferty naszego sklepu serdecznie zapraszamy!

Eleganckie wina Cantina – cieszą smakiem i zapachem

Jak mówią właściciele winnicy, wino Cantina ma przede wszystkim „cieszyć bogatym bukietem smaków”. Do wyboru mamy kilka rodzajów wina i każdy z nich, rzeczywiście, wyróżnia się niepowtarzalnymi, smakowymi nutami.

Uznanie sympatyków wina zyskał, między innymi, ich Savignon Blanc z 2020 roku. To wino wytrawne prezentuje nam bogactwo smaków i aromatów – możemy w nim odkryć grejpfrut, kiwi i czarną porzeczkę, współgrające razem z nutami agrestu i dzikiego bzu. Będzie ono dobrym towarzyszem deserów; sprawdzi się także jako aperitif.

O rok młodszym, czerwonym winem Winnicy Cantina jest wytrawny Regent o lekkiej kwasowości i głębokiej barwie. Jego smak przynosi na myśl przede wszystkim owoce pestkowe – wiśnie czy śliwki. Bukiet smaków świetnie połączy się z gorzką czekoladą lub pieczonym mięsem.

Wielbicielom win musujących polecamy z kolei wino Frizzante Rose. Wyróżnia się piękną barwą i paletą owocowych aromatów – odnajdziemy tu porzeczki, poziomki czy truskawki. Warto dodać, że jest to pierwsze wino z Winnicy Cantina, które zostało wyróżnione międzynarodowym laurem. Innym winem musującym w ofercie jest Frizzante Sauvignon Blanc – jasne wino ze świeżym, wyrazistym bukietem aromatów zielonego agrestu, dzikiego bzu i czarnej porzeczki. Oba rodzaje Frizzante, dostępne w naszym sklepie, świetnie nadadzą się na spotkania ze znajomymi w ciepłe, lipcowe wieczory.

To oczywiście nie wszystko, co do zaoferowania ma Winnica Cantina. Na jej polach znajdziemy także takie szczepy jak pinot gris, bianca, riesling czy hibernal – z którego to powstało kilkukrotnie nagradzane w polskich konkursach musujące wino Pét-nat, wytwarzane przy pomocy tradycyjnych metod fermentacji butelkowanego wina.