Na podniebieniu wytrawne i harmonijne, jest trwałe i przyjemnie pikantne. Całkiem inne od często raczej charakteryzującego się słodyczą Prosecco z relatywnie wysoką zawartością cukru resztkowego.
Jest 407 produktów.
Rubinowoczerwony kolor z refleksami granatu i intensywny aromat, Banchetto jest słodkie wino musujące uzyskane z aromatycznych czerwonych winogron jagodowych uprawianych w Piemoncie.
Rocznikowe wino musujące, robione metodą tradycyjną przez Francuza. Swój smak GostArt zawdzięcza dojrzałym winogronom i unikalnemu mikroklimatowi winnicy Gostchorze położonej na zielonych wzgórzach, tuż nad rzeką Odrą, na obszarach Natura 2000 w Krośnieńskiej Dolinie Odry.
GostArt to musujące, eleganckie wino stworzone według szkoły francuskiej z winogron zebranych w polskich winnicach. Unikalne warunki klimatyczne występujące w rejonie wzrostu owoców, pozwoliły na stworzenie Gost Arta pełnego kwiatów i owoców.
Wino białe, wytrawne o zrównoważonej kwasowości i doskonałej konsystencji.
Intensywny smak z nutami ziół takich, jak pokrzywa i kwiat czarnego bzu. Wytrawność wina uzupełnia się z aromatami owoców tropikalnych i skórki cytryny.
Wino pochodzące z Trydentu, we Włoszech. Delikatny słomkowy kolor. Na podniebieniu eleganckie z uzupełniającym smakiem świeżości.
Wino o żółtej barwie ze złotymi refleksami. W aromatach obecne są nuty brzoskwini oraz moreli.
100% Moscato z włoskiego Piemontu. W smaku słodkie i trwałe, świetne do ciast biszkoptowych z owocami.
Wino o niskiej zawartości alkoholu. Delikatnie słomkowa barwa. W smaku słodkie i mocno poziomkowe. Przyjemnie orzeźwiające w upalne dni. Idealnie komponuje się z owocami i deserami.
Delikatne i słodkie Moscato. Jedna z najpopularniejszych odmian winogron we Włoszech. Żółta barwa ze złotymi refleksami.
Świeże, cytrusowe z nutami kwiatów czarnego bzu. W ustach łagodnie cytrusowe i delikatnie mineralne. Przyjemnie zbalansowana słodycz z kwasowością.
Wino białe, wytrawne o barwie słomkowej. Nos delikatnie cytrusowy, w tle pokazują się słodkie nuty brzoskwini, kwiatów czarnego bzu. W ustach wyczuwalne owoce cytrusowe. Delikatnie mineralne. Przyjemna kwasowość nadaje mu ożywczy charakter.
Wino białe, wytrawne, pełne lekkości i elegancji. Delikatne i subtelne nuty cytrusowo-brzoskwiniowe.
Pełne, aksamitne i eleganckie. W ustach zrównoważone, otulające, o solidnej strukturze i długim finiszu. Aromaty róż herbacianych oraz liczi. Idealne z delikatnymi serami, wędlinami i potrawami kuchni azjatyckiej.
Niespotykana odmiana włoskiej winorośli. Szczep podsiada aromaty wulkanicznej gleby i kwiatowych nut. Na ustach jest łatwo wyczuwalny akcent krzemienia i ziół. W smaku jest delikatne i orzeźwiające.
Wytrawne wino o słomkowożłótym kolorze. Posiada aromaty owoców pestkowych i cytrusów z ziołową nutą. W ustach jest orzeźwiające i delikatne, z bardzo delikatną kwasowością. Idealnie będzie komponować się z owocami morza.
Włoskie wino o słomkowym kolorze z dodatkiem złotych refleksów. W smaku posiada delikatny smak jabłka, gruszki i głogu z cytrusowymi aromatami. Idealnie nadaje się do dań z białym mięsem i szparagów.
Szczep Sauvignon jest idealnym towarzyszem do dań ze szparagami. Delikatne, świeże i owocowe.
Wino białe wytrawne. wyraźnie trawiaste, przywołujący na myśl owoce egzotyczne. rześki, elegancki i świeży z podkreśloną kwasowością
Aromatyczne białe wino skomponowane odmian Traminer, Piont Gris, Kerling, Solaris, Muscateller. Kompozycja tworzy harmonijny, kadryl wykonywany zwykle przez kilkanaście koni na czworoboku. Wino gęste, średnio mocne strukturze dojrzewało przez kilka miesięcy nad osadem drożdżowym. Dominują aromaty róży, dojrzałego jabłka, brzoskwini, muśnięte gałką muszkatołową i liściem czarnej porzeczki. Wspaniałe wino gastronomiczne, szczególnie pasuje do ryb, potraw z makaronu, sałatek i owoców morza - doskonale również sprawdza się bez potraw. Wino bardzo smaczne, pozostawia miękkie maślano-cytrusowe niuanse na podniebieniu.
Kontynuacja słynnego, medalowego wina z poprzedniego rocznika. Aromatyczne białe wino skomponowane odmiany Chardonnay, Solaris i Johanniter. Pełne zbalansowane i wyraziste jak dobrze wykonany pasaż (passage) przez konia na czworoboku. Skupiona owocowość, objawia się nutkami dojrzałych brzoskwiń, melonów, gruszek i ananasów. W tle pojawia się aromat konfitur jabłkowych, miodu i kwiatów akacji. Wino gęste, dojrzewało przez kilka miesięcy nad osadem drożdżowym. Wspaniałe wino gastronomiczne, szczególnie pasuje do ryb, potraw z makaronu, sałatek i owoców morza - doskonale również sprawdza się bez potraw. Wino bardzo smaczne, pozostawia miękkie maślano-cytrusowe niuanse na podniebieniu.
Włoskie, wytrawne wino pochodzące z regionu Apulia. Intensywnie wyczuwalny aromat białych kwiatów i wanilii. Na podniebieniu świeże i mineralne. Aromatyczna końcówka starzenia się dębu przez 3 miesiące sprawia, że wino charakteryzuje się unikatowym smakiem.
Włoskie, wytrawne wino o słomkowożółtym kolorze z połączeniem szczepu Chardonnay i Moscato. W smaku delikatne i świeże. Lekko mineralne i bardzo eleganckie. Idealnie komponuje się z rybami, serami i sałatkami.
Wino Białe
Wino białe cenione od wieków
Białe wino znane jest od ponad czterech tysięcy lat. Do jego produkcji potrzebny jest wyłącznie miąższ z winogron – bez skórki. W związku z tym kolor winogrona nie odgrywa większej roli, choć w większości wykorzystywane są winogrona żółte i zielone, takich szczepów, jak Chardonnay, Riesling oraz Sauvignon Blanc. Ale jeśli miąższ winogron czerwonych jest jasny, to wtedy również z powodzeniem można z nich wyprodukować wino białe.
Gama win białych jest naprawdę szeroka, ale prym wiedzie wino białe wytrawne. Aby je uzyskać, konieczna jest całkowita fermentacja brzeczki. Jeśli do tego nie dojdzie i proces fermentacji zostanie w odpowiednim momencie przerwany – zanim wszystkie cukry z soku winogronowego zostaną przekształcone w alkohol, wtedy powstaje wino białe półwytrawne, półsłodkie lub słodkie. w zależności od tego, kiedy dojdzie do przerwania fermentacji. To jak producent ma zakwalifikować dane wino białe, jest ściśle określone i wiąże się z ilością zawartości cukru resztkowego, czyli takiego, który nie został wykorzystany w procesie fermentacji przez drożdże. A zatem podział jest następujący:
- - wytrawne wino białe – ilość cukru resztkowego nie przekracza czterech gramów na litr;
- - wino białe półwytrawne – zawiera maksymalnie dwanaście gramów cukru resztkowego na litr;
- - wino białe półsłodkie – mamy z nim do czynienia wtedy, gdy maksymalna wartość cukru resztkowego na litr wynosi czterdzieści pięć gramów;
- - wino białe słodkie – cukru resztkowego jest więcej niż czterdzieści pięć gramów na litr – ten rodzaj win produkowany jest z długo dojrzewających, słodkich owoców.
Białe wino – do czego pasuje?
Wina białe zazwyczaj podawane są do posiłku – obiadu, deseru i kolacji. Jego dobór powinien uwzględniać to, co będzie serwowane, bowiem białe wino wytrawne będzie doskonale komponowało się z tzw. daniami ciężkimi, czyli smażonymi, tłustymi i z dużą ilością sosu. Poza tym będzie pasowało do serów. Jeżeli natomiast w menu pojawi się drób, wtedy najlepszym wyborem będzie wino półwytrawne. Wydobędzie ono i podkręci smak potraw z kaczką, gęsią czy kurczakiem w roli głównej. Z kolei wina białe półsłodkie i słodkie zarezerwowane są do deserów, a zatem wszelkiego rodzaju ciast, lodów i słodkich przekąsek. Przyjmując gości należy pamiętać o tym, aby białe wino podać jako aperitif, czyli przed posiłkiem, co ma na celu pobudzić apetyt. Na smak wina ma też wpływ jego temperatura. Najlepiej przechowywać je w lodówce, aby było mocno schłodzone – ale nie zmrożone. Często kłopot sprawia wybór odpowiedniego kieliszka do białego wina. Otóż przypominamy, że jest on smuklejszy i węższy niż kieliszek do wina czerwonego. Można go też rozróżnić po tym, że ma dłuższą nóżkę. Obowiązkowo musi być przezroczysty, żeby było widać złocisty kolor tego wybornego trunku.
Zapoznaj się z naszą ofertą i sięgnij po najlepsze białe wino w wersji wytrawnej, półwytrawnej, półsłodkiej lub słodkiej! Posiadamy bogaty wybór win z różnych zakątków świata – w tym wina w wersji bezalkoholowej.