Strona główna / Szampan / Szampan Krug

Szampan Krug

Szampany Krug, czyli trunki majestatyczne

Jednym z najsłynniejszych domów szampańskich jest Champagne Krug, który swoją siedzibę ma w mieście Reims, leżącym w regionie francuskiej Szampanii. Jego założycielem w 1843 roku był Stephan Krug. Obecnie udziały Domu Szampańskiego Krug w większości należą do LVMH Louis Vuitton Moet Hennessy. Uchodzące za jedne z najlepszych na świecie, szampany Krug produkowane są z niebywałą wręcz starannością i wyłącznie z wyselekcjonowanych winogron. Podczas całego procesu zachowane są szczególne zasady staranności. Wszystko po to, aby w myśl zasady założyciela, produkt końcowy odznaczał się najwyższą jakością, co jest doceniane przez miłośników szampana. W naszym sklepie dostępne są różne rodzaje i różne roczniki tych wyjątkowych win musujących.

Champagne Krug – z miłości do szampana

Szampany domu Krug powstają wyłącznie z trzech odmian winogron, które dozwolone są w apelacji. Mianowicie mowa o szczepie Chardonnay, Pinot Noir i Pinot Meunier. To, co ważne, szampany Krug po wyprodukowaniu nie trafiają od razu do sprzedaży. Najpierw muszą odbyć leżakowanie, którego długość zależy od rodzaju szampana. Ale czas ten nie może być krótszy niż pięć lat. Wszystko to sprawia, że smaku szampanów marki Krug nie da się porównać z niczym innym – jest po prostu niepowtarzalny.

Ciekawostkę stanowi też to, że szampany Krug są butelkowane tylko raz w roku i okres ten przypada na czas od kwietnia do maja. Unikalny bukiet owoców i cała procedura wytwarzania tego ekskluzywnego trunku sprawia, że jest on doceniany na całym świecie. Stąd też w 2011 roku zarządcy domu szampańskiego Krug podjęli decyzję, aby założyć społeczność, która będzie zrzeszała miłośników szampana marki Krug. Do tej elitarnej grupy Krug Lovers należą między innymi artyści, szefowie kuchni oraz ambasadorowie szampana tej marki z całego świata. Bowiem według nich istnieje duża korelacja między percepcją dźwięku oraz smaku.

Flagowy szampan Krug Grande

Champagne Krug to bogata oferta szampanów różnego rodzaju, które różnią się między sobą między innymi tym, przez ile lat dojrzewają. Prawdziwą perłą wśród szampanów Krug jest szampan Krug Grande, uchodzący za flagowy trunek tej marki. To co jest w nim charakterystyczne, a zarazem wyjątkowe, to fakt, że powstaje z aż stu dwudziestu win bazowych, pochodzących z minimum dziesięciu roczników.

Jeżeli chodzi o czas dojrzewania szampana Krug Grande w piwnicach, to nie może być on krótszy niż sześć lat. Przy czym średnio czas produkcji szampana, od zerwania winogron do butelkowania zajmuje średnio dwadzieścia lat. Tyle czasu potrzeba, aby można było się raczyć najwyższej klasy winem musującym. W ofercie marki są też wina, które produkowane są z winogron z jednego roku. Przykładem jest szampan Krug Vintage, który dojrzewa nie krócej niż dziesięć lat.

Szampany Krug Grande, jak i wszystkie pozostałe rodzaje szampanów marki Krug, to niepowtarzalny smak i najwyższa jakość. W naszym sklepie szampany Krug można zamówić w atrakcyjnych cenach, a po kilku dniach przesyłka będzie dostarczona pod wskazany adres.