Strona główna / Szampan / Szampan Barons De Rothschild

Szampan Barons De Rothschild

Brak na stanie
Barons De Rothschild Brut
Brak na stanie
Barons De Rotschild Rose

Barons De Rothschild – szampany z tradycją

Dom Szampański Barons De Rothschild powstał stosunkowo niedawno, bo w 2005 roku, a jego właścicielami są trzy gałęzie rodziny. Z racji tego, że są oni posiadaczami plantacji winorośli, to też postanowili otworzyć własną produkcję wina musującego. Jednak warto dodać, że ród ten może poszczycić się szampańską tradycją związaną z przodkami. Dynastię w 1744 roku założył Amschel Rothschild, którego wnuk zapoczątkował uprawę winorośli. Ale dopiero jego prawnuk Philippe uczynił z niej winnice światowej sławy, którą pozostaje po dziś dzień. Tym samym wiedza przekazywana od pokoleń i doskonałe receptury sprawiły, że szampany Barons De Rothschild stanowią synonim najwyższej jakości i klasy.

Barons De Rothschild Brut, czyli kilka słów o powstawaniu szampana

Wszystko zaczyna się od zebrania i wyselekcjonowania najbardziej jakościowych winogron. W dziewięćdziesięciu procentach winogrona wykorzystywane do produkcji szampana pochodzą z plantacji w Cote des Blancs i Montagne de Reims, których łączny obszar zajmuje osiemdziesiąt pięć hektarów. To, co jest niebywałe i niespotykane w dzisiejszych czasach, to fakt, że do zbiorów winogron z najlepszych winnic, czyli Grand Cru i 1er Grand Cru całkowicie zrezygnowano z kombajnów. Tym samym wszystkie winogrona zbierane są wyłącznie ręcznie...

Po etapie winifikacji Champagne Barons De Rothschild trafia do miejsca, gdzie przez najbliższe piętnaście miesięcy będzie leżakował. Jeżeli chodzi o czas dojrzewania, to wynosi on średnio od czterech do pięciu lat. Butelki z tym wybornym trunkiem przechowywane są w piwnicach wykutych w skale. To, co warto podkreślić ze względu na rzadkość tej praktyki, to łączenie każdego szampana nierocznikowego z winem rocznikowym – stanowiącym około czterdzieści procent.

Jeżeli chodzi o Barons De Rothschild Brut, to w sześćdziesięciu procentach powstaje ono z odmiany Chardonnay, a w czterdziestu procentach z Pinot Noir. Tak powstały szampan jest świeży, delikatnie musujący i kwaskowy. Wyczuwalna jest w nim nuta orzechów laskowych. Szampan ten wyśmienicie smakuje z połączeniu z francuskim serem podpuszczkowym Brie de Maeux. Chcąc wyczuć subtelne aromaty owocowe polecamy wybrać rodzaj Rose, którego bazę w aż osiemdziesięciu pięciu procentach stanowi cenny szczep Chardonnay. Jeżeli chodzi o woń tego orzeźwiającego i eleganckiego wina musującego o łososiowej barwie, to po otwarciu butelki uraczy nas zapach kwiatowo-cytrusowy. Ten Champagne Barons De Rothschild w wersji Rose będzie doskonały jako aperitif, bowiem pobudzi apetyt, jak i idealnie wpisze się w klimat romantycznego wieczoru we dwoje ze względu na swoją subtelność i niesamowite nuty.

Champagne Barons De Rothschild to nowoczesne szampany o niesamowitym smaku i aromacie. Kto nie miał jeszcze okazji ich spróbować, to najwyższy czas to zmienić! Gwarantujemy nieziemskie doznania, a także zapewniamy możliwości rozłożenia płatności na raty... Podaruj sobie odrobinę luksusu i skosztuj oryginalnego szampana z najlepszych plantacji Szampanii.