Glenglassaugh

Brak na stanie
Glenglassaugh Torfa
Brak na stanie
Glenglassaugh Revival
Brak na stanie
Glenglassaugh Evolution

Szkocja słynie z trunków, które zdobyły miłośników na całym świecie. Jednym z nich jest whisky Glenglassaugh. Ten złocisty napój to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek tego typu i często można go spotkać w kolekcjach osób, które zajmują się tym zagadnieniem hobbystycznie lub zawodowo. Na rynku dostępne są różne odmiany Glenglassaugh, dzięki czemu każdy może wybrać tę, która najbardziej mu odpowiada. W ten sposób łatwo przekonać się, dlaczego wciąż zdobywa ona entuzjastów i cieszy się popularnością. Należy ona do kategorii single malt, co znaczy, że produkuje się ją z jednego rodzaju słodu.

Poznaj historię whisky Glenglassaugh

Jak wiele innych wyrobów, także i whisky pochodzi ze Szkocji. Destylarnia położona jest w bardzo malowniczej okolicy na obrzeżach rejonu Speyside, czyli na północno-wschodnich terenach kraju. Założono ją w roku 1875, a zrobił to lokalny przedsiębiorca o nazwisku James Moir. Pomogli mu w tym dwaj siostrzeńcy, William i Alexander Morrison. Produkcja whisky Glenglassaugh miała być przedłużeniem biznesu z branży spożywczej, jakim kierował wówczas Moir. Po śmierci pierwszego właściciela gorzelnia została sprzedana przez jego rodzinę i ostatecznie trafiła do spółki Highland Distillers, która jest zależna od The Edrington Group.

Dowiedz się, jak smakuje klasyczna whisky Glenglassaugh

Jak każdy inny alkohol, Glenglassaugh wyróżnia przede wszystkim jej smak. Jest on bardzo świeży, dębowy i nieco także spirytusowy. Można w nim wyczuć między innymi banany, ale w czasie degustacji da się także rozpoznać tam karmel, jabłka czy płatki zbożowe. W innych propozycjach z pewnością odnajdziesz też czekoladę, miód, pomarańczę, wiśnię, przyprawy korzenne, śliwki czy orzechy włoskie. Ponieważ niektóre wersje są stosunkowo młode, to wyraźnie pojawia się w nich dym. Do produkcji whisky Glenglassaugh wykorzystywany jest torf, jednak jego posmak nie jest aż tak mocny, jak w innych napojach.

Dlaczego to właśnie whisky Glenglassaugh jest warta spróbowania?

To, co wyróżnia tę whisky, to fakt, że wśród trunków znajdują się dość wczesne i świeże propozycje, przez co idealnie nadaje się dla entuzjastów wyrazistych, dymnych aromatów. Leżakuje ona między innymi w beczkach po bourbonie i czerwonym winie. Trafia również do baryłek po sherry Oloroso i dojrzewa w drewnie po Tennessee whisky. Wszystko to wpływa na wyczuwalne w niej nuty. Nie sposób też pomylić tej pękatych, ale stylowych butelek, do których jest rozlewana.

Dostępna na rynku whisky Glenglassaugh to połączenie dwóch światów, szkockiego destylatu i słodu z amerykańskim drewnem, w jakim jest on następnie przechowywany. Jest to zatem bardzo ciekawe zestawienie, a jego efekty można określić mianem oryginalnych i intrygujących. Dodając do tego młodość tego trunku, mówi się już o nietuzinkowych wynikach, jakie osiąga ta destylarnia. Będzie to zatem świetna propozycja dla osób, które poszukują niebanalnych, złożonych kompozycji.

Sposoby podawania tradycyjnej whisky Glenglassaugh

Po wybraniu odpowiedniej odmiany whisky Glenglassaugh często pada pytanie o to, jaki jest sugerowany sposób jej podawania. Przede wszystkim zazwyczaj się ją serwuje na czysto, by miała ona szansę doskonale zaprezentować wszystkie swoje aromaty i sekrety. Pija się ją także z wodą lub z kostkami lodu. Z powodzeniem może też stać się składnikiem koktajlu czy drinków. Wszystko zależy tu też od indywidualnych upodobań osoby ją spożywającej i jej gustu.

Wybierz swoją ulubioną wersję whisky Glenglassaugh

Młoda i świeża whisky z destylarni Glenglassaugh to wybór doskonały dla wszystkich, którzy cenią sobie oryginalne smaki i nietypowe aromaty i lubią próbować nowych rozwiązań. Z pewnością stanie się ciekawym dodatkiem do każdej kolekcji. Idealnie sprawdzi się zarówno w przypadku osób, które dopiero chcą zgłębić świat whisky i jego tajemnice, jak i jako wybór dla smakoszy, którzy mają już za sobą wiele degustacji. Można ją na przykład wręczyć jako elegancki upominek w stylowym opakowaniu, które przyciąga spojrzenie i jest zdecydowaną ozdobą pękatej butelki.