Strona główna / Szampan / Szampan Ruinart

Szampan Ruinart

Ruinart pierwszym Domem Szampańskim

Region Szampanii położony we Francji słynie z licznych plantacji i domów szampańskich, z których wywodzą się najznakomitsze wina musujące rozprowadzane po całym świecie. Ale prekursorem, czyli założycielem najstarszego Domu Szampańskiego Ruinart był nie kto inny, jak Nicolas Ruinart. Marka powstała w 1729 roku i nieprzerwanie jej misją jest produkowanie szampanów z najlepszych winogron szczepu Chardonnay, które zyskało miano najlepszych gron Ruinarta. A o rozmiarze sukcesu, jakim od przeszło trzystu lat cieszą się kolejni właściciele marki, najlepiej świadczy fakt, że Dom Szampański Ruinart jako pierwszy we Francji otrzymał zaszczytny tytuł zabytku historycznego, będącego chlubą tego państwa. Bez wątpienia jest to wizjonerska marka, mogąca szczycić się wspaniałym dziedzictwem i najwyższej jakości szampanami, które znane są i cenione na całym świecie.

Szampan Ruinart – proces powstawania

Stosunkowo wysoka cena, którą musimy zapalić za luksusowy alkohol, jakim jest oryginalny szampan prosto z Szampanii, wynika przede wszystkim z tego, jak przebiega jego produkcja. Zdecydowana większość artykułów prosto z taśmy produkcyjnej trafia do sklepów, a następnie do naszych domów. Jednak w przypadku szampana Ruinart, jak i wszystkich innych oryginalnych win musujących, czas od produkcji do trafienia w ręce konsumenta jest o wiele dłuższy. Liczony w latach. Dzieje się tak dlatego, że po zebraniu wyselekcjonowanych winogron, stworzeniu niezwykle szlachetnych win bazowych i dokonaniu kompozycji szampana, gdzie warto ważną rolę odgrywają nuty smakowe, przychodzi czas na wielokrotne dojrzewanie. Bowiem każde wino musujące z Szampanii po zabutelkowaniu trafia do piwnicy, w której dojrzewa od trzech do dwunastu lat (w zależności od rodzaju). A piwnice te rozciągają się na przestrzeni ośmiu kilometrów.

Ruinart Blanc de Blancs w oryginalnym opakowaniu

Najstarszy szampański dom Ruinart słynie przede wszystkim z wina musującego Ruinart Blanc de Blancs, który w stu procentach powstaje z winogron ze szczepu Chardonnay. Ten ekskluzywny szampan charakteryzuje się świeżością cytrusów oraz aromatem białych kwiatów. Doskonale będzie się komponował z sushi czy owocami morza. I choć najważniejsza jest zawartość butelki, to warto zaznaczyć, że ona sama uchodzi za jedną z najpiękniejszych w kategorii butelek szampańskich. A Ruinart Blanc de Blancs to prawdziwy majstersztyk, ponieważ w tym wariancie butelkę chroni tak zwana druga skóra. Jeżeli chodzi o kolor trunku, to jest on świetlisty, jasnozłoty z delikatnymi zielonymi refleksami. Wszystko to sprawia, że komercyjny sukces szampana nie jest niczym zaskakującym – przez pokolenia proces produkcji został doprowadzony do perfekcji, dzięki czemu każdy może rozkoszować się niebiańskim smakiem tego ekskluzywnego trunku, jakim jest szampan Ruinart.

Zamawiając wysokiej jakości szampany w naszym sklepie internetowym, istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty. Zapoznaj się z ofertą i zamów szampana Ruinart z wyselekcjonowanych winogron, będącego synonimem elegancji i szyku.