Strona główna / Wino / Wino Lubuskie / Winnica Ingrid

Winnica Ingrid

Winnica Ingrid – w sercu „lubuskiej Toskanii”

Założona w 2008 roku przez Monikę i Jacka Kapałów Winnica Ingrid to obecnie jedna z najstarszych, systematycznie produkujących wino winnic w województwie lubuskim. Chociaż należy do największych – winorośl pokrywa około 2,5 ha – to z pewnością można ją zaliczyć do okolicznych, winiarskich pereł. Leżąca kilkanaście kilometrów od Zielonej Góry winnica to miejsce o wyjątkowym klimacie, przypominającym nieco Toskanię. Skąd takie skojarzenie? A dzięki położeniu na malowniczych stokach lubuskich wzgórz i roztaczającemu się po okolicy zapachowi lawendy, rosnącej w towarzystwie winogron. Taki krajobraz wielu z nas kojarzy się zapewne także i z dobrym winem; i słusznie, ponieważ „lubuska Toskania” od lat chwali się wysokiej jakości winem od lokalnych producentów. Wśród nich z pewnością postawimy także wino Ingrid, które znajdą Państwo w ofercie naszego sklepu.

Warunki do uprawy winogron państwo Kapałowie znaleźli świetne – w okolicach Zielonej Góry tradycje winiarskie sięgają średniowiecza, gdy za uprawy odpowiedzialni byli przede wszystkim zakonnicy. Sekret tkwi w bardzo dobrych warunkach pogodowych; klimat regionu jest ciepły i charakteryzuje się dużą ilością dni słonecznych, co sprzyja wzrastaniu dorodnych winorośli. Smak i aromat wina Ingrid właściciele winnicy zawdzięczają także podatnej glebie, która pozwala na uprawy różnorodnych szczepów winogron.

Najważniejsze wina z Winnicy Ingrid

Sięgając po ofertę Winnicy Ingrid przekonamy się, że czuwający nad nią Kapałowie stawiają przede wszystkim na jakość i dobrą selekcję win, które trafiają do sprzedaży. Ich wina produkowane są ze szlachetnych odmian winogron. Wymienić warto chociażby białe wino Pinot Blanc, o delikatnych, cytrusowo-brzoskwiniowych nutach, które powinny trafić zarówno początkujących, jak i koneserów wina. Miłośnicy win słodkich mogą sięgnąć między innymi po wino Solaris, wyróżniające się głęboką słodyczą lub po półsłodkie wino Muscat-Muller Thurgau, które oczarowuje zapachem białych kwiatów oraz kryje w sobie intensywny smak.

Wśród czerwonych win wyróżni się wytrawny Pinot Noir, z fascynującymi nutami śliwki i dębu. Z kolei dwiema odmianami: czerwoną i różową może pochwalić się wino Zweigelt. Czerwony to głęboka, burgundowa barwa oraz smak pestkowych owoców, połączony z alpejskimi ziołami – świetnie komponuje się z tradycyjnymi, polskimi potrawami. Różowy Zweigelt cechuje się za to truskawkowymi nutami, łagodzącymi nieco wytrawny charakter wina.

W dbałości o identyfikację marki oraz rodzaju winogron, z którego zostało wykonane wino, każde wino z Winnicy Ingrid jest certyfikowane, po to, by mogła na nim zostać umieszczona oryginalna nazwa winnego szczepu na etykiecie.

Winnica Ingrid i jej sukcesy – laury od krytyków

Chociaż właścicielom winnicy zależy przede wszystkim na zadowoleniu różnorodnych gustów indywidualnych odbiorców, ich winami zachwycili się także krytycy w trakcie konkursów winiarskich. Pierwszym sukcesem okazało się być już debiutujące w 2015 roku wino Riesling; wyjątkowa pracowitość i wytrwałość doprowadziła Ingrid do zdobycia tytułu „Najlepszej winnicy województwa lubuskiego” w 2018 roku. Najlepszym świadectwem wysokiej jakości są jednak szczęśliwi posiadacze butelek wina od Ingrid – z naszym sklepem łatwo możesz do nich dołączyć!