Polski miód pitny. Trójniak oznacza, że na jedną miarę miodu przypadają dwie miary wody jak nakazuje staropolska receptura.
Jest 23 produktów.
Miód pitny dwójniak w eleganckiej ceramicznej butelce. Dwójniak oznacza ze na jedna miarę miodu użyto jednej miary wody.
Miód Pitny o wyczuwalnych aromatach malin. Stosunek miodu do wody to 1:1.
Miód pitny, dwójniak z dodatkiem soku malinowego, co sprawia go bardzo przyjemnym w piciu.
Miód pitny nie poddawany obróbce termicznej, dzięki której zachowuje wartości miodów pszczelich. Sześcioletni okres dojrzewania wytwarza niesamowicie szlachetny trunek z wyczuwalnym finiszem soku śliwkowego. Powstaje według wieloletniej rodzinnej receptury.
Miód pitny trójniak produkowany jest na bazie krystalicznie czystej wody oraz miodu wytwarzanego w sposób zrównoważony dla środowiska. Bardzo lekki w smaku z nutą charakterystycznych mocniejszych przypraw. Produkt jako pierwszy na rynku posiada certyfikat ekologiczny.
Tradycyjny miód pitny przyodziany w piękną karafkową butelkę. Słodycz miodu połączona z aromatami malin i dzikiej róży.
Całość zamknięta w pięknej, wyłożonej Atłasem drewnianej skrzynce z kieliszkami do degustacji.
Trójniak o delikatnie słodkim charakterze i wyrazistym smaku dojrzałej śliwki, Śliwkowa Dama tworzona jest poprzez połączenie 1 objętości miodu pszczelego z 2 objętościami wody.
Charakterystyczny miodowy aromat i smak przenikają nuty przypraw korzennych, ziół, czarnej porzeczki oraz płatków róży, nadając mu wyjątkową głębię. Latem świetnie orzeźwia lekko schłodzony, zaś zimą doskonale rozgrzewa, otulając ciepłem owoców, ziół i korzeni.
Tradycyjny miód pitny przyodziany w piękną kamionkową butelkę. Słodycz miodu połączona z aromatami malin i dzikiej róży.
Miód znany nawet poza granicami naszego kraju. Aromat ziół świetnie się zgrywa z najlepszymi Polskimi miodami.
Polski miód pitny wykonany tradycyjną metodą, w której na jedna miarę wody przypadają dwie miary miodu.
Bociu to trunek skomponowany z naturalnego miodu, chmielu i jagód jałowca.
Nektar miodowy Vilnus, nazwany tak od stolicy Litwy, to trunek idealnie pasujący do deserów, z niską zawartością alkoholu.
Stworzony z myślą o długich wędrówkach po górach oraz mroźnych górskich wieczorach. Niesamowitego smaku nadaje mu miód z polskich pasiek.
Stworzony z myślą o długich wędrówkach po górach oraz mroźnych górskich wieczorach. Niesamowitego smaku nadaje mu miód z polskich pasiek.
Stworzony z myślą o długich wędrówkach po górach oraz mroźnych górskich wieczorach. Niesamowitego smaku nadaje mu miód z polskich pasiek.
Zestaw niesyconych miodów pitnych, w skład którego wchodzą: Półtorak Piasecki, Dwójniak Warmiński, Trójniak Mazurski.
Polski miód pitny. Dwójniak oznacza, że na jedną miarę miodu przypada jedna miara wody jak nakazuje staropolska receptura.
Miód pitny dwójniak w eleganckiej ceramicznej butelce. Trójniak oznacza ze na jedna miarę miodu użyto dwóch miar wody.
Miód pitny półtorak, co oznacza, że na jedna miarę miodu przypada pół miary wody, dzięki czemu ma on wyraźnie słodki smak.
Trójniak, bo o takim miodzie mowa, to sytuacja kiedy na jedną miarę wody dodajemy trzy miary miodu. Miód pitny rycerski, jak sama nazwa wskazuje, idealnie oddaje charakter trunku.
Trójniak jest połączeniem miodu nektarowego z anyżem oraz odrobiną jałowca dla przełamania słodyczy. Niespotykane połączenie jest w stanie oczarować niejednego smakosza. Idealnie sprawdzi się na zimowe wieczory.
Miód Pitny
Co to jest miód pitny i w jaki sposób pić miodowy alkohol?
Miód pitny jest napojem alkoholowym, którego historia (przynajmniej oficjalnie) sięga średniowiecza. Jest jednak wiele przesłanek mówiących o tym, że takowy mógł pojawić się już w starożytności! Produkowany niemal na całym świecie, to właśnie w Polsce cieszył się największą popularnością.
Polskie miody pitne uchodziły i nadal zresztą uchodzą za najsmaczniejsze. O napoju miodowym trzymanym w starych, dębowych beczkach pisał nawet nasz wieszcz narodowy – Adam Mickiewicz w swoim dziele pt. „Pan Tadeusz". Rodzime miody pitne wyróżnia bardzo długi proces fermentacji, niesamowicie gęsta konsystencja i oczywiste walory smakowe. W średniowieczu były podawane na wszystkich, istotnych uroczystościach.
Wino z miodu, jak niektórzy określają klasyczny miód pitny, to napój alkoholowy powstający w wyniku fermentacji miodu pszczelego. Uzyskany w ten sposób napój, rozcieńcza się wodą. Jak wobec tego pić miód pitny i delektować się jego wyśmienitym smakiem?
Miodami pitnymi można raczyć się w czystej ich postaci. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć je z innymi składnikami i sporządzać w ten sposób pyszne drinki. Dość mocny koktajl wymaga połączenia miodu pitnego, wódki, soku ananasowego i toniku. Coś lżejszego – soku jabłkowego, miodu pitnego, niegazowanej wody, mięty, lodu i cytryny.
Rodzaj miodu pitnego – miód pitny trójniak a dwójniak oraz pozostałe typy miodów pitych
Tradycyjne miody pitne dzieli się na półtoraki, dwójniaki, miody pitne trójniaki oraz miody pitne czwórniaki. Wszystkie wymienione różni sposób rozcieńczania brzeczki miodowej. Im bardziej rozcieńczona – tym trunki szybciej dojrzewają. W tym zestawieniu najszybciej gotowe do spożycia są więc trójniaki i czwórniaki, choć te pierwsze są nieco mocniejsze od drugich. W przypadku półtoraków okres leżakowania jest najdłuższy, a zawartość wody najmniejsza. Ten miód jest zatem najmocniejszy. Dwójniaki dojrzewają zwykle około 5 lat. Trójniaki i czwórniaki leżakują najkrócej, bo od roku do 2 lat. Stosunek miodu do ilości wody w poszczególnych rodzajach trunku prezentuje się następująco:
- - półtoraki – litr miodu na 0,5 litra wody,
- - dwójniaki – litr miodu na litr wody,
- - trójniaki – litr miodu na 2 litry wody,
- - czwórniaki – litr miodu na 3 litry wody.
Kolejny podział dotyczy sposobu przygotowania brzeczki. Tu wyróżnia się miody pitne sycone oraz miody pitne nienasycone. Pierwsze wlewa się do gorącej wody, a drugie rozpuszcza w wodzie całkowicie zimnej lub letniej. Niestety, obydwie metody mają swoje wady. Miód sycony podczas warzenia traci na objętości, dlatego dolewa się do niego wody.
Z kolei druga metoda nie eliminuje drobnoustrojów, które bardzo często mają wpływ na ostateczny smak wyrobu.
Ostatnia typologia (biorąca pod uwagę sposób doprawiania miodów) wymienia cztery rodzaje miodów pitnych, a mianowicie:
- miód zwyczajny – trunek powstały wyłącznie na bazie miodu i wody, ewentualnie kwasku cytrynowego,
- miód owocowy – alkohol powstały na bazie moszczu owocowego,
- miód chmielowy – alkohol z dodatkiem chmielu,
- miód korzenno-ziołowy – trunek doprawiony cynamonem, imbirem, miętą, pieprzem, migdałami czy wanilią.
Tradycyjny miód pitny – cena za butelkę trunku z miodu pszczelego
Miodem pitnym godnym polecenia jest na pewno dostępny w naszym sklepie Półtorak Piasecki. Za butelkę o pojemności 0,75 l trzeba zapłacić 85,00 zł. Alkohol, który nie był poddawany obróbce termicznej, może się pochwalić aż sześcioletnim okresem leżakowania. Innym oferowanym przez nas półtorakiem jest Miód Pitny Półtorak Tatrzański, stworzony na bazie miodu z polskich pasiek.
Wśród dwójniaków i trójniaków polecamy kolejno: Miód Pitny Kasztelański, Miód Pitny Dwójniak z sokiem malinowym lub Miód Pitny Rycerski Trójniak. Co ciekawe, wśród znawców i koneserów win wytrawnych panuje przekonanie, że najsmaczniejsze są tak zwane czwórniaki. Jeśli więc jesteś wielbicielem trunków o wskazanym charakterze, powinieneś zdecydować się na najkrócej dojrzewający miód pitny – klasyczny czwórniak.