Czerwone wino o kolorze dojrzałej wiśni. Aromaty wiśni, czereśni z pestką, jeżyny, borówki. Nuty dymne połączone z aromatami palonego karmelu. W ustach dominujący smak czerwonych owoców i wanilii. Całość przyjemnie kwasowa.
Jest 142 produktów.
Świeże, cytrusowe z nutami kwiatów czarnego bzu. W ustach łagodnie cytrusowe i delikatnie mineralne. Przyjemnie zbalansowana słodycz z kwasowością.
Wino białe, wytrawne o barwie słomkowej. Nos delikatnie cytrusowy, w tle pokazują się słodkie nuty brzoskwini, kwiatów czarnego bzu. W ustach wyczuwalne owoce cytrusowe. Delikatnie mineralne. Przyjemna kwasowość nadaje mu ożywczy charakter.
Różowe wino o landrynkowym kolorze. W nosie dominują aromaty truskawki, które są podbijane przez delikatny posmak czereśni. W smaku wyczuwalne czerwone owoce. Całość subtelna o bardzo przyjemnej kwasowości.
Wino pochodzące z lubińskiej winnicy Hiki, położonej w okolicach Zielonej Góry. Wino z odmiany Solaris. W ustach dobrze zbudowane i oleiste, zbalansowane soczystą kwasowością. W nosie słodkie aromaty gruszki, brzoskwini, grejpfruta, z przyjemną nutą miodu. Bardzo dobrze komponuje się z owocami morza, podkreśli również smak słodkich deserów.
Intensywny i złożony bukiet. W ustach wyczujemy aromatu owoców cytrusowych, jabłka czy moreli. Głębię wina równoważy jego wysoka kwasowość. Idealnie komponuje się z owocami morza, rybami czy drobiem.
Czerwone, wytrawne wino. Wyczuwalny smak jeżyny, czerwonych owoców pestkowych i dębowej beczki.
Wino białe, wytrawne, pełne lekkości i elegancji. Delikatne i subtelne nuty cytrusowo-brzoskwiniowe.
Wino z lubuskiej winnicy znajdującej się w podzielonogórskiej miejscowości Milsko. Białe, wytrawne wino, stworzone z czerwonych winogron szczepu Pinot Noir. W nosie wyczuwalne truskawki, śliwki a nawet żurawina. W smaku zaskoczy nas lekkością w otoczeniu delikatnej kwasowości.
Wino z lubuskiej winnicy znajdującej się w podzielonogórskiej miejscowości Milsko. Soczyste i słodkie aromaty gruszki oraz brzoskwini. Nasze kubki smakowe uraczą orzeźwiające owoce z delikatnie kwaśnym finiszem. Idelana propozycja do ryb lub jako aperitif.
Rocznikowe wino musujące, robione metodą tradycyjną przez Francuza. Swój smak GostArt zawdzięcza dojrzałym winogronom i unikalnemu mikroklimatowi winnicy Gostchorze położonej na zielonych wzgórzach, tuż nad rzeką Odrą, na obszarach Natura 2000 w Krośnieńskiej Dolinie Odry.
GostArt to musujące, eleganckie wino stworzone według szkoły francuskiej z winogron zebranych w polskich winnicach. Unikalne warunki klimatyczne występujące w rejonie wzrostu owoców, pozwoliły na stworzenie Gost Arta pełnego kwiatów i owoców.
Eleganckie, białe, słodkie wino z odmiany Solaris. Niepowtarzalne aromaty gruszki, brzoskwini i miodu znajdują swoje odbicie w smaku, gdzie grejpfrutowa kwasowość równoważy się ze słodyczą i dojrzałością. Doskonałe na każda okazje, szczególnie do deserów.
Yacobus Albae to pachnący czerwcową łąką, wieloszczepowy kupaż Seyval Blanc, Pinot Blanc, Chardonnay i Bianca. Szybko odnajdziesz w nim zapach kwiatów i ziół. Jego aromat i smak przywodzą na myśl zbierane w najbliższej okolicy jabłka czy gruszki oraz odsyłają do dalekiej podróży. Tam gdzie dojrzewają arbuzy, melony czy czerwone pomarańcze.
Ciepły klimat Roztocza, idealnie łagodne wzgórza oraz lessowe gleby tworzą doskonałe warunki do uprawy winorośli i innych owoców. Winiarnia Zamojska czerpie z tego bogactwa natury oraz z najlepszych tradycji polskiego winiarstwa. Wiśniowe, czerwone, półsłodkie. Pełne wiśniowych aromatów. Charakterystyczne owocowy nuty. Delikatna słodycz
Ciepły klimat Roztocza, idealnie łagodne wzgórza oraz lessowe gleby tworzą doskonałe warunki do uprawy winorośli i innych owoców. Winiarnia Zamojska czerpie z tego bogactwa natury oraz z najlepszych tradycji polskiego winiarstwa. Gruszkowo-porzeczkowe, różowe, półsłodkie. Wyczuwalne oryginalne, świeże aromaty czarnej porzeczki i zachwycający, słodki aromat gruszek.
Ciepły klimat Roztocza, idealnie łagodne wzgórza oraz lessowe gleby tworzą doskonałe warunki do uprawy winorośli i innych owoców. Winiarnia Zamojska czerpie z tego bogactwa natury oraz z najlepszych tradycji polskiego winiarstwa. Wino z czarnej porzeczki, czerwone, słodkie. Intensywna, charakterystyczna barwa. Głęboki smak i aromat czarnej porzeczki. Esencjonalne wino z czarnej porzeczki, wysokiej klasy.
Ciepły klimat Roztocza, idealnie łagodne wzgórza oraz lessowe gleby tworzą doskonałe warunki do uprawy winorośli i innych owoców. Winiarnia Zamojska czerpie z tego bogactwa natury oraz z najlepszych tradycji polskiego winiarstwa. Gruszkowe, białe, półsłodkie. Dojrzałe, aromatyczne nuty gruszkowe. Świeże i orzeźwiające. Bardzo łagodne, aksamitne w smaku.
Wino białe wytrawne. wyraźnie trawiaste, przywołujący na myśl owoce egzotyczne. rześki, elegancki i świeży z podkreśloną kwasowością
Wino białe, półwytrawne. Wyczuwalne subtelne nuty cytrusowo-brzoskwiniowe.
Różowe Frizzante czyli wino wytrawne lekko musujące. Charakteryzuję się świeżością i rześkością. W bukiecie dominują poziomki i truskawki
Wytworzone z winogron traminera, pinot blanc, sauvignon blanc, mueller thurgau, devina. Macerowane przez cztery tygodnie. Świeże aromaty ziół, owoców liczi, róży, moreli, gruszki, czerwonej i zielonej herbaty.
Solaris to jeden z najpopularniejszych szczepów w naszym kraju. Odwdzięcza się on owocowym aromatem owoców z dominacją cytrusów. W smaku wyczujemy chociażby soczyste jabłka.
Wino to spędziło 18 miesięcy w dębowych beczkach, podczas tego procesu delikatne winogrono Pinot Noir nabrało charakteru. Aromaty soczystych owoców towarzyszą nam przy każdym łyku.
Wino Polskie
Polskie wino – warto je odkryć!
Kraj nad Wisłą rzadko kiedy kojarzy nam się z winem – a przecież tutejsze tradycje winiarskie sięgają setek lat! Zainteresowanie uprawą winorośli było w Polsce żywe już w czasach średniowiecza, gdy uprawami i produkcją szlachetnego trunku trudzili się przybywający na Dolny Śląsk oraz w okolice Zielonej Góry zakonnicy. Kilka wieków później nastąpił rozwój winiarstwa nad samą Wisłą, głównie na ziemi krakowskiej oraz sandomierskiej. Być może jednak to dzisiejsze czasy będziemy kiedyś określać złotą erą polskiego wina – trwa bowiem prawdziwy renesans uprawy winorośli w Polsce. Z pewnością sprzyja temu wzrost średnich temperatur w ciągu roku; klimat coraz bardziej przypomina ten, który przed setkami lat pozwolił na wzrost szlachetnych szczepów winorośli. Z drugiej jednak strony, Polacy zaczęli doceniać smak lokalnego wina, a przy okazji – w wielu obudziło się pragnienie produkowania swojego własnego trunku.
Szukając dobrego, polskiego wina, trzeba spojrzeć w stronę małych producentów – rynek zdominowały winnice o uprawach nieprzekraczających często nawet hektara. Polskie wino i kształtująca się wokół niego kultura wciąż raczkuje – intensywnie się przy tym ucząc i szukając wzorców z krajów o wyrobionej tradycji winiarskiej. Dlatego uważamy, że wino polskie jest idealne dla tych, którzy kochają eksperymentować ze smakiem. Polskie wino jest bowiem takie, jak nasze winnice – poszukujące, odważne i świeże. W ofercie sklepu eszampan.pl przedstawiamy Państwu szeroki wybór win z polskich winnic, które z pewnością zaskoczą swoimi smakami i aromatami.
Szukamy dobrego, polskiego wina – jest w czym wybierać
Polskie winiarstwo stoi hybrydowymi odmianami winorośli. Szczepy krzyżówkowe, takie jak solaris, johanniter lub hibernal idealnie odnajdują się bowiem w tutejszym klimacie, pozwalając jednocześnie na zastosowanie zasad ekologicznej uprawy. Większość produkowanych w polskich winnicach win to trunki odmiany białej; takie także upodobali sobie polscy konsumenci. Nie trudno będzie jednak znaleźć również i przykłady dobrego wina czerwonego – tak jak mówiliśmy, polskie winnice kochają się w eksperymentach i poszukiwaniu idealnego smaku. Cieszy również fakt, że coraz więcej na polskim rynku dostępnych jest lokalnych win musujących; chociaż w ich produkcji specjalizuje się ledwie kilka winnic, oferowane przez nie wina wyróżniają się i osiągają sukcesy nie tylko w Polsce.
Najpopularniejszymi uprawianymi szczepami w Polsce są odmiany międzynarodowe. Warto wymienić chociażby chardonnay, seyval blanc, pinot noir czy, znanego jako król białych win, rieslinga. Spośród czerwonych winogron uprawia się m.in. regenta, rondo oraz cabernet cortis.
A jaki jest smak polskich win? Przede wszystkim czuć w nich, że klimat nad Wisłą nie jest typowym dla winiarskich krajów. W butelce szlachetnego trunku wyczujemy zatem odpowiednią dla chłodnych warunków kwasowość, wzbogaconą o nuty i aromaty polskich owoców. Polskie wina przyniosą na myśl jabłka, gruszki i jagody; w aromacie często pochwalą się świeżą miętą, bzem lub agrestem. Za stolicę polskiego winiarstwa uważa się Zieloną Górę. Rzeczywiście, na ziemi lubuskiej i Dolnym Śląsku ulokowało się wiele z najbardziej docenianych, rodzimych winnic – Winnica Gostchorze, słynąca z doskonałego „musiaka”, Winnica Equus czy Winnica Saint Vincent. Renesans polskiego winiarstwa dostrzeżemy jednak i w innych regionach kraju; coraz więcej na rynku bowiem win z Małopolski oraz Podkarpacia, dopiero budujących swoją winiarską tradycję.