Strona główna / Szampan / Szampan Lanson

Szampan Lanson

GLOBALNY ZASIĘG

Pomimo swojego francuskiego dziedzictwa, Maison Lanson zawsze patrzyła z perspektywy globalnej, wytwarzając szampany, które zdobywały uznanie na całym świecie. Choć mocno zakorzenione we Francji, nasze zaangażowanie w rozszerzenie naszej obecności na wszystkie zakątki świata doprowadziło do tego, że nasze szampany cieszą się dziś uznaniem w ponad 85 krajach.

 

WYJĄTKOWE POZYSKIWANIE WINOGRON

Maison Lanson nawiązał wieloletnią współpracę z oddanymi hodowcami, dla których jakość jest priorytetem. Te historyczne sojusze zapewniają nam dostęp do ponad stu różnych CRU, z których 50% jest sklasyfikowanych jako Grand Cru i Premier Cru. Oprócz pozyskiwania winogron od naszych zaufanych partnerów, uprawiamy również 57 hektarów własnych winnic. Warto zauważyć, że na 16 z tych hektarów obowiązują rygorystyczne praktyki organicznej i biodynamicznej uprawy winorośli.

Wyjątkowe Wina

Dom Szampański Lanson produkuje takie wspaniałe szampany jak:

Szampan Lanson Le Black – szampan złożony z odmian: Pinot Noir 50%, Chardonnay 35%, Pinot Meunier 15% Honorując charakterystyczne cechy każdej działki winnicy, Lanson był w stanie zebrać Pinot Noir, które były bogate i złożone. Chardonnay charakteryzowały się orzeźwiającą i wyrafinowaną elegancją, podczas gdy Meuniers zachwycały wyjątkową gładkością, odsłaniając zachwycające nuty owoców i przypraw.

 

Szampan Le Rose – Rózowy szampan z domieszką czerwonego wina złożony z odmian winogron: 53% Pinot Noir, 32% Chardonnay, 15% Pinot Meunier. Lanson był pionierem w produkcji mieszanych win różowych, którego początki sięgają 1833 roku. W 1949 roku rodzina Lansonów podjęła decyzję o stworzeniu cuvée, które ucieleśnia charakterystyczną dla Maison świeżość. Dodając czerwone wina z prestiżowych Crus, takich jak Bouzy czy Les Riceys, wykorzystując wyłącznie różowe wina rezerwowe i stosując unikalną metodę winifikacji, która pozwala uniknąć fermentacji malolaktycznej, Lanson uzyskuje charakterystyczny blady odcień łososia, który nadaje owocowy i pełen finezji charakter, odróżniający go od innych inne różowe szampany. Dzięki delikatnym smakom to wino różowe idealnie nadaje się jako aperitif w spokojny letni wieczór, podczas pikniku lub jako eleganckie połączenie z wykwintnym deserem.

 

Szampan Lanson White Label – Półsłodki szampan z poziomem cukru 28g/l składający się z winogron: 50% Pinot Noir, 35% Chardonnay, 15% Pinot Meunier. White Label Sec swój nienagannie zrównoważony smak zawdzięcza tradycyjnej technice winiarskiej, wzmocnionej starannym dozowaniem i przedłużonym dojrzewaniem w piwnicach, w wyniku czego powstaje wino emanujące dojrzałością i złożonością aromatyczną. To harmonijne i wyrafinowane wino ma jedwabistą, kremową konsystencję i oferuje delikatne niuanse miodu i marcepanu, co czyni go idealnym szampanem do towarzyszenia odważnym słodko-kwaśnym daniom lub nawet bardziej pikantnym połączeniom kulinarnym.