Strona główna / Koniak / Claude Chatelier

Claude Chatelier

Co to jest Claude Chatelier, jaki to rodzaj trunku?

Claude Chatelier to wyśmienity koniak doceniany przez wielu. Jest to doskonała propozycja dla osób nawet o najbardziej wybrednych kubkach smakowych. Claude Chatelier to rodzaj zbalansowanego trunku, który jego producenci pozyskują, mieszając różne koniaki. Stąd też jego smak jest taki niepowtarzalny i trudny do podrobienia. Nie sposób pomylić go z niczym innym. Sięgają po niego zarówno osoby, które są początkującymi koneserami, jak również znajduje się on w kolekcji wielbicieli naprawdę dobrych koniaków. Koniak to nazwa zarezerwowana dla produktów, które powstają we Francji w rejonie miasta Cognac. Oczywiście, do stworzenia wyjątkowo zbalansowanego trunku, nie wystarczą tradycyjne metody. Powstaje on z najlepszych i precyzyjnie wyselekcjonowanych winnic. Do jego destylacji wykorzystywane są specjalnie przystosowane małe miedziane alembiki, które nie przekraczają pojemności 25 hl. Jest on stworzony głównie z białego wina, co nadaje mu niepowtarzalnego smaku i aromatu.

Czym są koniaki Claude Chatelier xo?

Claude Chatelier xo to 40% koniak, którego receptura jest unikatowa. Kolorystycznie trunek ten jest zbliżony do odcienia intensywnego mahoniu. Unikalną barwę zawdzięcza on latom spędzonych w dębowych beczkach. Jego główne nuty zapachowe to subtelne dębowe aromaty uzupełnione świeżą wanilią oraz zapachem mieszanki kwiatów. Koniaki te są przechowywane w ciemnych i wilgotnych piwnicach tuż pod powierzchnią ziemi, dzięki czemu otrzymują dogodne warunki do destylacji wina w niebywały koniak. Wanilia sprawia, że jego smak jest oryginalny i nie do podrobienia. Cognac xo Claude Chatelier to doskonały trunek, który idealnie sprawdzi się na ekskluzywny prezent na każdą okazję, jak również uzupełni Twoją kolekcję alkoholi z najwyższej półki. Rozpoczynając swoją podróż w świecie koniaków, warto podążać także za nowymi smakami. Polecamy wypróbowanie Claude Chatelier extra, w którym poczujesz nuty wyprawianej skóry z liśćmi tytoniu oraz białego pieprzu z ciemną czekoladą.

Gdzie znajdę oryginalny koniak Claude Chatelier i jego różne odmiany?

Sprawdź co przygotowaliśmy dla Ciebie w naszym sklepie internetowym szampan.pl. W naszym asortymencie znajdziesz nie tylko najlepsze koniaki, takie jak Claude Chatelier, Claude Chatelier xo czy Claude Chatelier extra, ale i wiele innych, niesamowitych produktów. Wszystkie alkohole są oryginalne i dostępne od ręki. Jeżeli więc chcesz poeksperymentować z nutami mniej tradycyjnych zapachów i smaków, doskonale trafiłeś. Wszystkie zamówienia realizujemy zaraz po dokonaniu przez Ciebie płatności. Nasze przesyłki są zabezpieczone, abyś mógł cieszyć się wspaniałym alkoholem w domowym zaciszu lub też podarować go bliskim. Stale uzupełniamy nasz asortyment i wyposażamy go w coraz więcej trunków z całego świata. Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem wszystkich produktów. Zapewniamy, że zarówno znawca koniaków, jak i początkowy ich koneser znajdzie u nas coś, co spełni jego oczekiwania.