Strona główna / Szampan / Szampan Joseph Perrier

Szampan Joseph Perrier

Joseph Perrier – twórca Domu Szampańskiego

Szampania to region Francji, który od wieków przyciągał inwestorów, chcących wejść w posiadanie najwyższej jakości winnic. Jedną z takich osób był Joseph Perrier, który w 1825 roku postanowił założyć własny Dom Szampański. Mimo upływu lat i różnych zawirowań marka ta przetrwała do dnia dzisiejszego i jest prowadzona przez kolejne pokolenia. Oczywiście gdyby nie wierność tradycji, zestawienie niezwykłych nut, tworzących niepowtarzalne kompozycje smakowe, ten sukces nie byłby możliwy. Jako ciekawostkę historyczną warto dodać, że to wyborne wino musujące było uwielbiane przez królową Wiktorię oraz króla Edwarda VII. Nad całym procesem produkcyjnym czuwają specjaliści, których zadaniem jest między innymi wyselekcjonowanie najwyższej jakości winogron.

Joseph Perrier Champagne Brut Rose o niezwykłym kolorze i aromacie

Jednym z szampanów Josepha Perriera cieszącym się dużym uznaniem jest Joseph Perrier Champagne Brut Rose. Do jego produkcji wykorzystywane są trzy specjalne szczepy winogron, a mianowicie Cumieres Rouge, Chardonnay i Pinot Noir. To połączenie sprawia, że szampan jest kwintesencją odświeżających aromatów i pełnego smaku. A przy tym pozostaje delikatny – z nutą klementynek, czerwonych jagód i płatków róż. Po nalaniu tego oryginalnego musującego wina do kieliszka, nie można się oprzeć nie tylko uwolnionym aromatom, ale również wyjątkowej piance. Czas dojrzewania Jeseph Perrier Champagne Brut Rose wynosi cztery lata. W tym czasie trunek przechowywany jest w piwnicach, które rozciągają się na dwie mile. Warto też wspomnieć o prawdziwej dumie tego Domu Szampańskiego, jakim jest szampan Joseph Pierre Josephine. Szczepy Pinot Noir i Chardonnay pozwalają uzyskać smak, w którym wyczuwalne są morele, suszone owoce oraz figi. Natomiast woń szampana Josephine, która jest wprost urzekająca, to połączenie karmelu, wanilii, prażonych migdałów, magnolii i cynamonu.

Z pieczołowicie wyselekcjonowanych szczepów Pinot Noir, Pinot Meunier i Chardonnay powstaje kolejne wino musujące będące wizytówką Domu Szampańskiego Joseph Perrier, a mianowicie Demi-Sec. Można go opisać jako wyjątkowo delikatnego szampana z owocowym aromatem. Odpowiednio dobrana kompozycja pozwala delektować się nutami wanilii, irysa i brioszki. Champagne Demi-Sec doskonale pasuje do różnego rodzaju posiłków, a także można rozkoszować się nim po posiłkach, wznosić nim toasty i delektować się jego smakiem. Jednym słowem jest to półwytrawny szampan pasujące na każdą okazję!

Szampany Josepha Perriera to najwyższej jakości trunki prosto z francuskiej Szampanii. Delikatne bąbelki, intensywny aromat i wyraźny smak, to prawdziwa rozkosz dla podniebienia... Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu i składania zamówień na oryginalne szampany powstające w oparciu o receptury tworzone przez wieki – z miłości do win musujących. Wszystko zamknięte w eleganckiej butelce. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących szampanów Josepha Pierra lub samego procesu zamówień jesteśmy do Państwa dyspozycji!