Strona główna / Szampan / Szampan G.H. Mumm

Szampan G.H. Mumm

Szampan GH Mumm – potentat z Szampanii

Maison Mumm posiada spory majątek, aż 218 hektarów winnic w Szampanii. Styl domu szampana nakreślają świeże i orzeźwiające, aczkolwiek intensywne w smaku i zapachu alkohole. Idealne jako aperitif, podawane równie często do białego mięsa i owoców morza. Lekkie dania w towarzystwie szampanów GH Mumm w cenie 200-300,00 zł to idealna kompozycja. Złożone smaki trunków dopełniają całości.

Szampan GH Mumm – Dom Szampański G.H. Mumm, jego wzloty i upadki

Absolutna legenda, firma ze ścisłej czołówki najbardziej szanowanych domów szampańskich. Champagne GH Mumm, choć dziś uważany za ekskluzywny trunek, na przestrzeni lat odnotowywał spore wzloty i bolesne upadki. Przełomowym momentem było oddanie winiarni w ręce koncernu Period-Ricard. W momencie, w którym o losach firmy zaczął decydować niejaki Dominique Demarville – marka zaczęła rosnąć w siłę. Zacznijmy jednak od samego początku…

GH Mumm Szampan powstał w 1827 za sprawą Niemców – braci Julesa Eduarda i Gottlieba de Mumm oraz ich wspólnika M. Gieslera. W 1838 roku do firmy dołączyła kolejna osoba, a dokładnie syn Gottlieba – G. H. Mumm. Jak można się domyślać, nazwa marki nawiązuje właśnie do niego. Niestety I wojna światowa sprowadziła na firmę kłopoty. Cały zgromadzony do tej pory majątek przeszedł na rzecz francuskiego rządu.

W roku 1929 Szampan Mumm & Co został wykupiony przez Societé Vinicole de Champagne Successeurs, a w roku 1955 akcje firmy nabył kanadyjski inwestor Seagram. Firma na przestrzeni lat zmieniała więc właścicieli, aż w końcu stała się częścią ogromnego koncernu działającego w branży alkoholowej.

Najlepszy Szampan GH Mumm – polecane szampany z charakterystyczną czerwoną wstążką

Jeśli jesteś zainteresowany Szampanem GH Mumm, zacznij od klasyku, najbardziej rozpoznawalnego produktu marki. Champagne GH Mumm Brut Cordon Rouge to mieszanka winogron szczepu białego, Chardonnay oraz winogron szczepu czerwonego, Pinot Noir i Pinot Meunier. Owoce, z których wyrabiany jest Champagne Mumm Cordon Rouge Brut, zbierane są ręcznie wrześniową porą. GH Mumm Szampan w tej wersji, wyróżniają aromaty dojrzałej brzoskwini, moreli i ananasa. Brut Cordon Rouge GH Mumm w eszampan.pl dostępny jest w reprezentacyjnym zestawie z kieliszkami. Wytrawny szampan sprzedajemy też w kartoniku, proponując tym samym idealny zestaw na prezent.

Kolejną znaną i cenioną wersją GH Mumm szampana jest Mumm Grand Cordon Rose. Podobnie, jak w przypadku Brut GH Mumm, butelka trunku ozdobiona jest krwisto czerwoną wstążką, znakiem rozpoznawczym marki. W tym szampanie królują te same szczepy winorośli, a więc Pinot Noir, Pinot Meunier oraz Chardonnay. Przebijają się złożone smaki świeżych owoców, między innymi truskawki oraz porzeczki. Do produkcji szampana G.H. Mumm Cordon Rose wykorzystano te same winogrona, ale dodano też odrobinę czerwonego wina z Bouzy. Mumm Rose w tym wydaniu pachnie i smakuje owocami leśnymi i cytrusami.

Z kolei doskonały GH Mumm Szampan w wersji G.H. Mumm Ice Extra, to dość nietypowa propozycja. Alkohol trzeba podawać z lodem. Jego zapach ma wyraźną, waniliową nutę.