Blog

Poznaj wina Marsala

Włochy to kraj, który znany jest między innymi z produkcji wina. Wśród wielu gatunków, jakie są tam wytwarzane, na uwagę zasługują między innymi sycylijskie propozycje. Należy do nich wino Marsala, czerwone i wytrawne. Jest ono znane już od wielu lat i często wykorzystuje się je w kuchni jako składnik rozmaitych potraw. Dzieje się to za sprawą oryginalnego smaku tego wina likierowego. Dowiedz się więcej na jego temat i przekonaj się, do czego niektórzy je używają podczas gotowania.

Poznaj wina szczepu Primitivo

Obecnie w wielu miejscach na całym świecie wytwarza się różne odmiany win, wykorzystując do tego rozmaite szczepy winogron. Niektóre wyroby zdobyły jednak większą sławę niż inne i na zawsze zapisały się w historii winiarstwa. Należy do nich między innymi wino włoskie Primitivo, czyli trunek czerwony i wytrawny. Do jego produkcji używa się owoców z konkretnych winnic i obecnie jest to bardzo popularny i ceniony napój. Dowiedz się, co sprawia, że jest on tak chętnie wybierany.

Poznaj wina Chianti

Obecnie w wielu krajach na całym świecie produkuje się rozmaite wina, czerwone, białe i różowe, wytrawne lub słodkie. Na uwagę zasługują między innymi napoje znane jako wina Chianti. Pochodzą one ze słonecznych Włoch i odznaczają się wieloletnią tradycją ich wytwarzania. Obecnie cieszą się popularnością w wielu krajach na całym świecie. Dowiedz się, co stoi za rozpoznawalnością tego czerwonego, wytrawnego trunku, jaka jest jego historia i co sprawia, że jego smak jest tak interesujący.

Pomysły na drinki z absyntem

Historia wybranych trunków jest bardzo ciekawa. Należy do nich absynt, zwany także przez niektórych Zieloną Wróżką. W pewnych krajach jego produkcja była nawet przez jakiś czas zakazana, a sam wyrób kiedyś kojarzył się z licznymi kontrowersjami i legendami. Obecnie jednak jego wytwarzanie jest już legalne, a na dodatek znane są też rozmaite przepisy na drinki z absyntem. Dowiedz się więcej o niezwykłych losach tego zielonego alkoholu oraz o tym, w jaki sposób można go podawać.

Z czym pić amaretto?

Obecnie na rynku można zauważyć sporo trunków o słodkim smaku. Zalicza się do nich likier amaretto, który wiele osób zapewne kojarzy z Włochami i migdałami. To bardzo ciekawy wyrób, który szybko zyskał sobie pozycję jednego z najbardziej rozpoznawalnych alkoholi tego typu na świecie. Jest on serwowany zarówno w wersji czystej, jak i jako element rozmaitych drinków. Dowiedz się więcej na temat historii jego powstania i produkcji, a także, z czym pić amaretto i czy może to być cola.

Jak i z czym pić rum?

Obecnie na całym świecie produkuje się wiele różnych trunków. Niektóre są bardzo znane, a do nich należy między innymi rum. Jego historia sięga aż do czasów starożytnych, a dziś wytwarza się go na ogromną skalę. Obecnie dostępne jest mnóstwo rozmaitych odmian tego trunku, stał się on częścią oryginalnych drinków. Ze względu na tę ogromną różnorodność czasami trudno się zorientować, z czym pić rum ciemny, złoty czy biały oraz jakich naczyń najlepiej do tego użyć. Dowiedz się, jak podawać takie napoje i z czym je serwować oraz – na przykład – z czym pić rum Kapitana Morgana.

Moët & Chandon - Światowy lider produkcji szampanów

Szampan z polskim akcentem

Zaskoczeniem dla wielu może być fakt, że nawet w świecie tak prestiżowych trunków jak szampan, znajdziemy polskie akcenty. Przed Wami historia domu szampańskiego Jackowiak-Rondeau.

Alkohole na lato.

Na dworze coraz cieplej, czas znaleźć idealnego kompana upalnych dni.

Alkohole na Wielkanoc.