Strona główna / Szampan / Szampan Laurent-Perrier

Szampan Laurent-Perrier

Szampan Laurent Perrier – firma z rodowodem francuskim

Region Francji zwany Szampanią to kolebka wyśmienitych trunków. Nie inaczej jest w przypadku champagne spod szyldu Laurent Perrier, którego produkty sprzedawane są dziś w 120 krajach całego świata. Historia i wyroby marki powinny być szczególnie interesujące dla kobiet, bo to głównie dzięki nim wskazana firma z dekady na dekadę rosła w siłę…

Laurent Perrier Szampan – marka, na czele której stały ambitne, dzielne kobiety

Początek marce dał Andre Michela Pierlot w 1812 roku. I chociaż Dom Szampański Champagne Laurent Perrier założony został przez mężczyznę, to kobieta sprawiła, że firma rozwinęła skrzydła i dziś jest w światowej czołówce. W 1887 roku Matilda Emilie Perrier, po śmierci swojego męża – Eugene'a Laurena została jedynym właścicielem Laurent Perrier Champagne. Poprzez połączenie obu nazwisk, stworzyła znaną współcześnie nazwę, pod którą działa marka. Jej ambicja, samodzielność i pracowitość sprawiły, że Laurent Perrier zdobył sławę i uznanie całego świata.

W 1925 roku wspaniale prosperujący Dom Szampański Laurent Perrier, odziedziczyła córka właścicielki, Emilia. Kobieta nie miała jednak takiego zacięcia do prowadzenia biznesu, jak matka. Sprzedała firmę Marie-Louise de Nonancourt. Kolejna właścicielka okazała się godną następczynią Matilde. W trudnych czasach II wojny światowej kontynuowała przedsięwzięcie, tak samo jak poprzedniczka odnosząc spore sukcesy.

Obecnie marka jest uznanym koncernem, wymienia się ją w czołówce branży. Posiada oddziały na całym świecie, a dokładnie w Belgii, Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii. Podkreślić jednak trzeba, że rodzina ostatniej właścicielki nadal posiada pakiet kontrolny marki.

Szampan Laurent Perrier – z czym serwować perły oferty Laurent Perrier?

Firma ma na koncie wiele sukcesów, między innymi wypuszczenie w świat pierwszego szampana brut nature oraz szampana w kolorze różowym. Ten drugi, swoją barwę zawdzięcza dużej zawartości winogron ze szczepu Pinot Noir. Jaki ma smak? Lekki i orzeźwiający, wyczuwalne są w nim czerwone jagody, maliny, wiśnie, truskawki oraz porzeczki. Wino najlepiej smakuje w towarzystwie serów, deserów lodowych, a także dań kuchni azjatyckiej. Świetnie sprawdza się jako aperitif. Szampan Laurent Perrier Rose w cenie kilkuset złotych to z pewnością perła wskazanej oferty.

Kolejny, a więc doskonały Szampan Laurent Perrier La Cuvee Brut ze szczepów Chardonnay, Pinot Noir i Pinot Meunier to absolutny klasyk. Laurent Perrier Szampan, w tym wydaniu pachnie i smakuje gruszką, cytrusami i jabłkami. Podaje się go jako aperitif lub w towarzystwie sałatek z owocami morza, ryb oraz dań z udziałem białego mięsa.

Wyśmienity Laurent Perrier Szampan Demi-Sec to trunek półwytrawny. Wyróżnia go świeży aromat francuskich wypieków, nuta migdałowa i wyraźny posmak orzechów laskowych. Świetna propozycja do deseru albo jako aperitif. Z kolei Laurent Perrier Champagne 1812 Brut, to ukłon w stronę historii firmy. Ten szampan powstał jako edycja jubileuszowa.