Strona główna / Koniak / Gatunek / Koniak VS

Koniak VS

VS Cognac, czyli koniak „Very Special”, musi przejść okres dojrzewania wynoszący co najmniej dwa lata. Jest również powszechnie określany jako „Sélection”, „De Luxe” lub oznaczenie ***. Pojawienie się trzech gwiazdek na butelce koniaku świadczy o jego zakwalifikowaniu do kategorii wiekowej VS, co oznacza, że ​​najmłodszy destylat wykorzystany w mieszance dojrzewał w dębowych beczkach przez co najmniej dwa lata, oczywiście często w mieszankach VS znajdują się również starsze destylaty

 

W trakcie procesu starzenia destylat wchłania esencje dębu, dając w efekcie bladożółty/bursztynowy odcień. Choć młody koniak VS może wykazywać żywy charakter na podniebieniu, często emanuje przyjemnymi nutami owocowymi. Niezależnie od tego, czy smakuje się go w czystej postaci, czy z lodem, koniak VS jest preferowany przez tych, którzy lubią orzeźwiające doznania. Świetnie nadaje się również do przygotowywania koktajli i napojów mieszanych. Ważne jest, aby zrozumieć, że etykieta VS lub *** wyraźnie wskazuje wiek najmłodszej wody w kompozycji, umożliwiając ekspertom w zakresie mieszania, w razie potrzeby, wprowadzenie starszych eau-de-vie.

 

Marki koniaku VS, takie jak słynny Hennessy VS, zyskały znaczną popularność w i są szczególnie lubiane przez młodszych konsumentów na całym świecie. Z ciekawych Koniaków można wyróżnić na pewno Koniak Meukov VS, który zdobył uznanie na świecie. Koniak Meukov z panterą na etykiecie to świetny stosunek ceny do jakości.

Z mniej znanych marek z regionu Cognac można wyróżnić znakomity Koniak Dupuy VS, który gwarantuje orzeźwiająco-owocowe dozniania.