Strona główna / Whisky / Producent/Destylarnia / Elements of Islay

Elements of Islay

Szkocja to kraj, który znany jest na całym świecie z różnorodnych wyrobów. Jednym z nich jest whisky Elements of Islay. To wyjątkowa seria, pełna torfowych trunków, które zainspirowane są niezwykłą wyspą Islay, co kryje się też w ich nazwie. Przede wszystkim jest ona kojarzona z tym, że dostępne są w niej odmiany typu single malt, co oznacza, że do ich destylacji wykorzystano słód jednego rodzaju.

Trochę ciekawej historii whisky Elements of Islay

Z hasłem Elements of Islay łączy się przede wszystkim nazwisko braci Singh, o imionach Sukhinder i Rajbir. Pochodzili oni z Azji. Założyli razem firmę Elixir Distillers i to właśnie w niej powstała whisky Elements of Islay. Stworzono całą serię trunków, sygnowanych tą nazwą, a wśród nich znalazła się na przykład także szkocka Elements of Islay Bn8, czyli single malt, który zadebiutował w roku 2020. Do jej produkcji wybrano między innymi destylat torfowy z lat od 2013 do 2015 roku. W destylarni stosuje się też różne kombinacje beczek, by osiągnąć jak najlepszy efekt podczas dojrzewania.

Jak właściwie smakuje tradycyjna whisky Elements of Islay?

Dostępna na rynku whisky Elements of Islay to rzecz dojrzewająca w beczkach dębowych oraz po sherry. Ma to ogromny wpływ na jej smak oraz na jego różnorodność. Wśród propozycji od tej destylarni każdy miłośnik torfowych trunków znajdzie coś dla siebie. Aromaty są także kształtowane przez starannie dobrane składniki, jakie zastosowano w trakcie produkcji. Wykorzystano tam wyłącznie produkty sprawdzone, o najwyższej jakości.

W smaku napitków takich jak whisky Elements of Islay w wersji Bn8 można wyczuć między innymi prawdziwie pikantne nuty. Pojawiają się tam też orzeźwiające owoce, na przykład pomarańcze, jabłka czy gruszki. Nie brakuje jej także słodyczy, którą reprezentuje kakao, ciastka, ciemna czekolada czy też inne ciasta. Doświadczony koneser rozpozna również imbir, anyż czy orzechy. Całość ma swoisty wędzony posmak, który nadaje trunkowi oryginalne wykończenie.

Dlaczego warto wybrać whisky Elements of Islay?

Za napojami Elements of Islay stoi przede wszystkim pasja i staranność w ich przygotowywaniu. Dojrzewają one w specjalnych kombinacjach beczek, co umożliwia wydobycie z nich oryginalnego aromatu. W ramach serii wypuszczono między innymi limitowane butelki, które z pewnością będą cennym nabytkiem dla każdego kolekcjonera czy miłośnika szkockiej whisky. Ważną cechą Elements of Islay jest również jej piękny i naturalny kolor. Jest on wynikiem tego, że butelkuje się ją z mocą beczki, bez filtrowania na zimno. Dzięki temu można obcować nie tylko z ciekawym smakiem, ale także z oryginalnym wyglądem podawanego alkoholu. W ten sposób uzyskuje się też trunek o mocy ponad 58%.

To, co wyróżnia Elements of Islay, jest także wyjątkowy design szkła i etykiety. Przelewa się ją bowiem do butelek o pojemności 0,5 litra, które są bardzo eleganckie, bo o wyglądzie prostym, ale stylowym i przyciągającym wzrok. To samo można powiedzieć o nowoczesnej etykiecie, na której zawarto wszystkie niezbędne nabywcy informacje.

W jaki sposób najlepiej podawać whisky Elements of Islay?

W trakcie degustowania whisky Elements of Islay istotny jest też sposób jej podania, ponieważ ma to wpływ na jej smak. Najlepiej serwować ją czystą, ponieważ to wówczas można cieszyć się pełnią bogactwa jej aromatu i różnorodnych nut czy posmaków. Przez niektórych preferowane jest jednak dolewanie, do niej odrobiny wody czy dorzucanie kostki lodu, wszystko zależy bowiem od prywatnych upodobań czy potrzeb. Napój z powodzeniem da się także dodawać do różnego rodzaju koktajli czy drinków.

Uzupełnij kolekcję o produkty Elements of Islay

Torfowa whisky Elements of Islay to trunek, który doskonale będzie prezentował się w każdej kolekcji miłośnika szkockich alkoholi. Świetnie sprawdzi się także w roli eleganckiego upominku, można podawać ją w czasie uroczystych wydarzeń czy też ważnych poczęstunków. Podczas degustacji z pewnością przypadnie do gustu niejednemu smakoszowi, który chętnie dołączy ją potem do swoich zbiorów. Warto pamiętać również o jej oryginalnej historii oraz o tym, co reprezentuje sobą ta seria.