Strona główna / Wino / Wino Lubuskie / Winnica Gostchorze

Winnica Gostchorze

Francuskie wino w polskiej winnicy

Myśląc o winie musującym do głowy przychodzi nam od razu szampan. A skoro szampan – to oczywiście i Szampania. To właśnie tam Guillaume Dubois, Francuz z polskimi korzeniami, zakochał się w smaku prawdziwego szampana i poznał sekrety jego oryginalnego charakteru. W 2008 roku przywiózł swoją pasję do Polski, a konkretniej – w okolice Krosna Odrzańskiego. Na łagodnych wzgórzach rozciągających się nad Odrą posadził swoje pierwsze krzewy winorośli, tym samym umieszczając na winiarskiej mapie Polski nową markę: Winnicę Gostchorze.

Naturalny terroir winnicy, ogrzewanej ciepłym wiatrem znad nadrzecznych łąk, dał idealne warunki do wzrostu winogron. Owoce świetnego klimatu i zamiłowania do dobrego wina otrzymaliśmy kilka lat po założeniu winnicy – oczywiście, w postaci pierwszych butelek. Winnica Gostchorze zasłynęła od tego czasu jako jedna z najlepszych w Polsce, specjalizujących się w systematycznej produkcji wina musującego. Tak, musującego – Dubois był jednym z pierwszych w naszym kraju, którzy poświęcili się produkcji tego właśnie rodzaju wina.

Musujące wino Gostchorze – co je wyróżnia?

W winnicy Gostchorze powstaje tylko jedno wino – musujący GostArt, kilkukrotnie nagradzany w konkursach winiarskich. Jaki jest jego sekret?

Otóż jest on produkowany zgodnie z zasadami klasycznej metody, znanej najczęściej jako „metoda szampańska”. Wino poddawane jest dwukrotnej fermentacji; druga z nich ma miejsce już po butelkowaniu i trwa co najmniej kilkanaście miesięcy. To właśnie wtedy wytwarzają się bąbelki – znak rozpoznawczy wina musującego.

Wina Gostchorze łączą więc francuskie metody produkcji wina z polskimi winogronami. Niebanalne połączenie, a przy tym jak udane i ciekawe w smaku! Jeśli chcemy się z ich wyjątkowym charakterem zapoznać, Winnica Gostchorze oferuje wina z trzech odmian winorośli, uprawianych z najwyższym szacunkiem – możemy wybierać pomiędzy dojrzałym rieslingiem, pinot gris oraz pinot blanc, najczęściej w postaci wina wytrawnego bądź półwytrawnego. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z nimi w ramach naszej oferty!