Jim Beam

Brak na stanie
Jim Beam Honey
Brak na stanie
Jim Beam Apple

Nie tylko Szkocja stoi złocistymi trunkami, ponieważ są one popularne także w Ameryce! Przykładem tego jest znana whisky Jim Beam, która szybko zyskała rozgłos na całym świecie. Produkowana jest w Clermont, w stanie Kentucky w Stanach Zjednoczonych. Z czasem zgromadziła ona rzeszę swoich entuzjastów i zaczęły się pojawiać kolejne jej wersje. Obecnie jest jednym z chętniej wybieranych produktów tego typu i doczekała się wielu interesujących edycji.

Jaka historia stoi za whisky Jim Beam?

Klasyczna whisky Jim Beam przywędrowała do Europy z Ameryki Północnej. Jej gorzelnia działa od roku 1795, z przerwą na panującą w Stanach Zjednoczonych prohibicję. Zarządza nią rodzina Beam i robi to już od siedmiu pokoleń. Nazwa „Jim Beam” została wprowadzona w roku 1943. Zrobiono to, by uczcić Jamesa B. Beama, który do przywrócił do życia destylarnię właśnie po okresie zakazu spożywania alkoholu. Firma najpierw pozostawała w rękach rodu Beam, potem stała się własnością holdingu Fortune Brands, a następnie przeszła do Suntory Holdings w 2014 roku. Nie jest to przypadek, że powstała ona właśnie w Ameryce, czyli miejscu, które idealnie nadaje się do uprawy kukurydzy. To właśnie ona stanowi główny składnik whisky Jim Beam i wpływa na jej smak, nadając mu miękkie, słodkie nuty.

Jak smakuje znana whisky Jim Beam?

Odpowiedź na to pytanie brzmi – to zależy! Na początek warto pamiętać, że tworzona jest ona z mieszanki zacieru kukurydzianego, żyta oraz słodu jęczmiennego. Przede wszystkim różnorodność jednak wynika z wybranej wersji tego alkoholu, dostępny jest on bowiem między innymi w odmianach Apple czy Honey. Dzięki dodaniu miodu czy świeżych jabłek do klasycznej podstawy uzyskiwany jest specyficzny aromat o miękkim, przyjemnym finiszu. W tradycyjnych wersjach poczuć można kukurydzę z odrobiną masła, wanilię, cynamon, a także subtelny posmak opalanego drewna beczki.

Znana i popularna whisky Jim Beam – co ją wyróżnia?

Tradycyjna whisky Jim Beam wyróżnia się wieloma zaletami. Jest ona przystępna smakowo i cenowo, zatem świetnie nadaje się na początek hobby związanego z degustacją bourbona. Jej ciekawy, słodki posmak bierze się z zastosowanego zacieru z kukurydzy. Nie jest on bowiem wykorzystywany w szkockich wersjach tego napoju. Na uwagę zasługuje także jej charakterystyczna pomarańczowo-rdzawa barwa, której nie da się pomylić z żadną inną. Dojrzewa zazwyczaj w beczkach o najwyższym stopniu wypalenia i spędza w nich około czterech lat. Tradycyjna wersja trunku bywa łączona z innymi składnikami, takimi jak miód czy jabłka, w wyniku czego powstają nowe wariacje o ciekawych smakach, sprawdzające się na przykład w drinkach.

Produkt Jim Beam ten wyróżniają także oryginalne, kwadratowe butelki, do których jest rozlewany. Ozdobione są one również rozpoznawalnymi biało-czarnymi etykietami. Dzięki temu od razu każdy wie, z jakim alkoholem ma do czynienia, a samo szkło świetnie prezentuje się na półce w kolekcji czy też na stole podczas podania.

Jak pić whisky Jim Beam?

Lubiana i chętnie wybierana whisky Jim Beam także zyskuje na odpowiednim serwowaniu. Można ją jednak podawać na naprawdę wiele sposobów. Niektórzy preferują ją w wersji czystej, by cieszyć się miękkim finiszem i słodkim smakiem. Dodaje się do niej także wodę i kostki lodu. Jednak wyjątkowo dobrze sprawdza się ona również w różnorodnych drinkach i koktajlach. Wybrane dodatki mogą pasować do indywidualnych upodobań i cieszyć się głębokim aromatem i zaskakującymi nutami, jakie można dzięki temu wydobyć.

Klasyczna whisky Jim Beam w zestawie

Tradycyjna lub w innych wersjach smakowych – whisky Jim Beam idealnie nadaje się na prezent, czy to w formie pojedynczej butelki, czy to też w eleganckim zestawie. Na rynku znajduje się propozycja kompletu razem z herbatą i miodem z lubuskiej pasieki. Taki upominek miło zaskoczy zarówno osobę doświadczoną w smakowaniu tych rudych trunków, jak i kogoś, kto dopiero zaczyna się nimi interesować i zgłębiać ich tajemnice. Warto uzupełnić swoją kolekcję o whisky Jim Beam, stanowi ona bowiem klasyczną pozycję, którą trudno pominąć, ze względu na jej walory smakowe czy popularność.