Strona główna / Bourbon / Heaven Hill Brands

Heaven Hill Brands

Czym jest trunek Heaven Hill Brands?

Heaven Hill Brands to amerykański niezależny producent alkoholu. Co ciekawe jest to drugi pod względem wielkości producent amerykańskiej whisky na świecie. Marka ta ma rodzinne korzenie, a jej początki sięgają 1935 roku. Ich cechą charakterystyczną jest tradycyjne podejście do alkoholu, lecz jego jej właściciele dostosowują na bieżąco wymagania wszystkich nowoczesnych klientów. Destylarnie Heaven Hill Brands są znane na świecie nie tylko z produkcji świetnej whisky, ale i Bourbonów, rumów, wódki czy likierów. Dzięki temu, że firma ta jest otwarta na niemal każdego konsumenta napojów alkoholowych, jej popularność stale wzrasta. Z jednej strony Heaven Hill Brands stawia na tradycje, z drugiej jednak strony jest otwarta na innowacyjność. Dzięki temu z coraz większym sukcesem podbija wszelkie światowe rynki. W jej asortymencie znajdziemy m.in. likier Hpnotiq, whisky Rittenhouse Rye czy znakomite rumy Blackheart czy Domaine de Canton. Aktualnie Hill Brands posiada tytuł piątego co do wielkości dostawców napojów alkoholowych w USA, jak również jest producentem drugiej co do wielkości whisky bourbon na całym świecie.

Jaka jest historia Heaven Hill Brans?

Ta destylarnia powstała w Stanach Zjednoczonych tuż po zniesieniu w kraju prohibicji. Heaven Hill Brans została założona przez rodzinę Shapira. Jej siedzibą było miasto Bardstown w stanie Kentucky. Na początku swojej działalności destylarnia produkowała przede wszystkim bourbon oraz amerykańską whisky Premium. Niewątpliwie sławę tej firmie przyniósł udział Joego oraz Harrego Beama, który byli potomkami znanego na całym świecie Jima Beama. To właśnie członkowie tej marki byli odpowiedzialni za początkowy nadzór procesów destylacji alkoholu w Hill Brands. Destylarnia Heaven Hill Brands została uhonorowana wieloma nagrodami, które mają duże znaczenie na rynku producentów napo kój spirytusowych. W tym otrzymała m.in. tytuł najlepszej whisky oraz najlepszej whisky roku. Łącznie uzyskała ona aż 30 nagród, 14 tytułów oraz 42 podwójne złote medale. Niewątpliwie jest to więc nie lada wyczyn.

Jakie są najbardziej znane produkty wytwarzane przez Hill Brans?

Już od lat 30 XX wieku destylarnia produkuje bourbony Evan Williams i Elijah Craig, które są rozpoznawalne na całym świecie. Swoją sławę przynosi jej nie tylko doświadczenie, ale i wieloletnia tradycja procesu produkcji. Również składniki, z których pochodzą alkohole tej marki są dobierane z należytą precyzją oraz uwagą. Oprócz tego popularność Heaven Hill Brans zawdzięcza wielości rodzajów alkoholi, jakie powstają w jej destylarniach. Możemy znaleźć tu niezwykłej jakości rumy, takie jak na przykład: Admiral Nelson’s Spiced Rum, Blackheart czy Agua Luca Brazilian Rum. Hill Brands to także wyśmienite giny Burnett’s London Dry Gin, wódki: Burnett’s Vodka czy Deep Eddy Vodka oraz tequila Lunazur Tequilas. Ponadto na sklepowych półkach możesz także spotkać się z likierami ich produkcji: Du Bouchett, Carolan’s Irish Cream czy Pama. Oczywiście wymieniając ich znakomite alkohole nie można pominąć brandy Christian Brothers, Dubonnet, jak również bourbonu Bernheim i Rittenhouse oraz whisky Mellow Corn Kentucky. Każdy trunek jest wytwarzany w specjalny, precyzyjny sposób.