Strona główna / Bourbon / Heaven Hill Brands / GEORGIA MOON AMERICAN CORN WHISKEY 700 ML

GEORGIA MOON AMERICAN CORN WHISKEY 700 ML

GEORGIA MOON AMERICAN CORN WHISKEY 700 ML
GEORGIA MOON AMERICAN CORN WHISKEY 700 ML
109,00 zł

Na etykiecie dumnie widnieje informacja, że ta "whiskey" dojrzewa krócej niż 30 dni. Georgia Moon to legalny bimber z Kentucky, produkowany głównie z kukurydzy. Pomimo, że butelkowana jest w stosunkowo rozsądnej 40% temperaturze, nadal można spodziewać się mocnych nut alkoholowych i ognistej natury, jak również bardziej łagodnych nut kukurydzianych. Idealna baza do ponczu lub do dodawania aromatów i miksera. 

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Opis produktu
Szczegóły produktu
Opinie

Corn whiskey to amerykański trunek produkowany z zacieru składającego się w co najmniej 80 procentach z kukurydzy. Jest ona oparta na typowym amerykańskim bimbrze, ponieważ nielegalna whiskey była zazwyczaj produkowana z kukurydzy jako zacieru. Jednak kilka komercyjnych destylarni, takich jak Heaven Hill i Buffalo Trace, zaczęło produkować whisky kukurydziane do sprzedaży detalicznej.


Whiskey jest zazwyczaj destylowana w wysokiej próbie. Niestarzona whisky kukurydziana jest następnie rozcieńczana wodą do najwyżej 62,5 procent alkoholu objętościowo, ale zwykle 40 procent alkoholu objętościowo i butelkowana do sprzedaży detalicznej.


Whiskey może być starzona w używanych lub niespalonych dębowych beczkach, choć praktyka ta odbiega od tradycyjnego moonshiningu. Starzenie zwykle jest krótkie, sześć miesięcy lub mniej, w czasie których whisky absorbuje kolor i smak z beczki, podczas gdy niechciane aromaty i niedogony są zmniejszone. Produkowana jest również odmiana zwana Straight Corn Whiskey, w której whiskey jest przechowywana w używanych lub niezwęglonych pojemnikach z nowego dębu przez 2 lata lub dłużej. Whisky wyprodukowane w ten sposób i starzone przez co najmniej 4 lata mogą być oznaczone jako bottled-in-bond, jeśli spełniają dalsze wymagania.

  • Pojemność - 700 ML
  • Zawartość Alkoholu - 50%