Strona główna / Whisky / Single Malt / RITTENHOUSE STRAIGHT RYE WHISKEY BOTLLED-IN-BOND 700 ML

RITTENHOUSE STRAIGHT RYE WHISKEY BOTLLED-IN-BOND 700 ML

RITTENHOUSE STRAIGHT RYE WHISKEY BOTLLED-IN-BOND 700 ML
RITTENHOUSE STRAIGHT RYE WHISKEY BOTLLED-IN-BOND 700 ML
199,00 zł

Bardzo popularna wśród wielbicieli żyta, musi zostać wypróbowana przez entuzjastów amerykańskiej whisky. Ten złożony, mocny alkohol doskonale nadaje się do żytniego Manhattanu, a na World Whisky Awards 2010 zdobył tytuł "World's Best American Whiskey", pokonując konkurencję ze strony George T. Stagg.


Opis produktu
Szczegóły produktu
Opinie

Rittenhouse to jeden z klasycznych przykładów tego trunku - ponad 4-letnia, 50-procentowa żytnia butelkowana w systemie bottled-in-bond. Zdobywca wszelkiego rodzaju wyróżnień i nagród, produkowana przez Heaven Hill Rittenhouse Rye Whisky niedawno zaktualizowała swoje opakowanie, wprowadzając etykietę "inspirowaną latami 30-tymi" (w tamtym czasie marka była znana jako Rittenhouse Square Rye).


Ale wewnątrz butelki, wydaje się, że nic się nie zmieniło. 

Nos jest ostry - ikonicznie "żytni" - wypełniony przyprawami do pieczenia, ale także nutami czerwonej papryki, które sugerują ciepło. Podniebienie jest początkowo nieco gorące - wystarczy kropla wody lub kilka minut, by opary się rozproszyły - ale szybko się uspokaja, odsłaniając kolejne warstwy przyjemności. Piernik, skórka pomarańczowa, creme brulee, ciemna czekolada, lekkie olejki drzewne... wszystkie te elementy łączą się w naprawdę bujną, ładną całość z odpowiednią ilością drewna. Z niemal doskonałym profilem smakowym i właściwą mieszanką gryzienia i słodyczy na finiszu, Rittenhouse kontynuuje uderzanie z parku, a przy tych cenach nie dziwi, że wiele sklepów ogranicza liczbę butelek, które można kupić.

  • Pojemność - 0.70l