Strona główna / Bourbon / Heaven Hill Brands / LARCENY JOHN E. FITZGERALD VERY SPECIAL SMALL BATCH BOURBON 700 ML

LARCENY JOHN E. FITZGERALD VERY SPECIAL SMALL BATCH BOURBON 700 ML

LARCENY JOHN E. FITZGERALD VERY SPECIAL SMALL BATCH BOURBON 700 ML
LARCENY JOHN E. FITZGERALD VERY SPECIAL SMALL BATCH BOURBON 700 ML
183,00 zł

Używając pszenicy zamiast żyta, LarcenYjest piękną Kentucky straight produkowaną przez gorzelnię Heaven Hill. Ta niewielka partia powstaje przy użyciu mniej niż 100 beczek i butelkowana jest z mocą 46%.

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Opis produktu
Szczegóły produktu
Opinie

Larceny Kentucky Straight Bourbon jest produkowany przez markę Old Fitzgerald, nazwaną tak na cześć Johna E. Fitzgeralda, który w latach 70. XIX wieku zbudował destylarnię nad brzegiem rzeki Kentucky i sprzedawał swój alkohol liniom kolejowym, statkom parowym i prywatnym klubom.

Marka Old Fitzgerald została zarejestrowana w latach 80. XIX wieku, ale w czasie prohibicji została sprzedana Julianowi P. "Pappy'emu" Van Winkle'owi, który przeniósł produkcję Old Fitza do swojej destylarni, gdzie stał się pierwszym wielkim wheated bourbonem.

The Larceny został ręcznie wyselekcjonowany tak, by miał profil smakowy sześcioletniego Kentucky Straight Bourbona, wyprodukowanego z pszenicy jako drugiego ziarna zamiast tradycyjnego żyta, dzięki czemu jest niezwykle gładki. Wyczuwalne są w nim nuty świeżego chleba, toffi, mascarpone, karmelu i miodu z długim, delikatnie słodkim i wytrawnym finiszem.

  • Pojemność - 700 ML
  • Zawartość Alkoholu - 46%