Strona główna / Wino / Porto / Niepoort

Niepoort

Portugalskie wino Niepoort – klasyka smaku

Marzysz o odrobinie luksusu po ciężkim dniu spędzonym w pracy? Chciałbyś zrelaksować się przy kieliszku dobrego, białego wina? Rozpocznij wieczór, delektując się niepowtarzalnym smakiem wina Niepoort i zanurz się w jego niepowtarzalnych nutach smakowych.

Czym jest Porto Niepoort?

Wino białe Niepoort powstało w północnej Portugalii w Dolinie Douro. Firma została założona przez portugalską rodzinę i jest znana na całym świecie z produkcji win Porto. Powstała ona już w 1842 roku, a siedzibą przedsiębiorstwa była miejscowość Vila Nova de Gaia w Porto. Od początku funkcjonowania aż do 2017 roku marka Niepoort była przekazywana z pokolenia na pokolenie, a rodzinne tradycje były pielęgnowane przez potomnych. Co prawda w historii rodziny Niepoort doszło do rozłamu, ponieważ rodzeństwo Dirk i Verena Niepoort nie mogli dojść do porozumienia, jednakże do dziś Dirk Niepoort jest znaczącą personą w branży winiarskiej. Jego pomysły na połączenie charakterystycznego smaku wina Porto wraz z Douro uchodzą za dzieło mistrza i geniusza gatunku. W dalszym ciągu Dirk Niepoort, zdaniem niektórych, nie ma sobie równych. W branży winiarskiej Niepoort Porto jest czasami nazywane „Rolls Royce of Port”.

Czym charakteryzuje się smak wina białego Niepoort?

Przede wszystkim białe wino Niepoort jest mieszanką stylów – klasycznego oraz innowacyjnego. W dalszym ciągu jest one produkowane z zachowaniem najwyższych standardów. Oprócz tego w asortymencie firmy można również znaleźć wina czerwone i różowe. Oczywiście ich receptura nadal jest tworzona na bazie tajnej rodowej receptury. Wszystkie produkty to majstersztyk w wysokiej klasie win portugalskich. Niepoort Tawny to trunek, który powstał z winogron pochodzących z winnic Doliny Douro. Ich charakterystyczny smak jest wynikiem kilku zbiorów, które dojrzewają przez okres około trzech i pół roku w starych dębowych beczkach. Posiadają one specyficzny aromat orzechów oraz suszonych owoców. Mają także jasną barwę. Z kolei wino Niepoort Ruby jest produkowane z winogron pochodzących z regionu Cima Corgo w Dolinie Douro. Ostatnia produkcja Dirka Niepoort to wino Niepoort Porto White Rabbit, którego inspiracji należy szukać w książce o przygodach Alicji w Krainie Czarów. Wystarczy je lekko schłodzić, aby poczuć niesamowity smak, który świetnie orzeźwia.

Jakie są rodzaje win Niepoort?

Najpopularniejsze dzieła rodziny Niepoort to wina wytrawne pochodzące z rejonów Douro, Bairrada i Dã. W asortymencie firmy możemy znaleźć wszystkie wina w stylu Porto, przede wszystkim Tawny, białe Porto oraz LBV. Obecnie jej właściciel kultywuje styl Vintage Port, który przyniósł mu niezwykłą sławę i rozgłos. Niewątpliwie warto jest rozkoszować się niewiarygodnym a zarazem subtelnym smakiem wszystkich trunków produkcji Niepoorta. Wina te powstają od lat według jednolitej receptury, która jest wciąż udoskonalana. Znawcy jednak podkreślają, że marka ta jest jedną z najlepszych w kategorii portugalskich napojów alkoholowych. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wiele produktów marki Nieeport. Należą do niej m.in.: Vinho Porto Niepoort czy Niepoort Douro. Wszystkie wina porto są wysyłane w przeciągu 24 godzin od przyjęcia zamówienia.