Strona główna / Wino / Porto / J. W. Burmester

J. W. Burmester

Czym jest marka J. W. Burmester i jakie wino produkuje?

Marka J. W. Burmester powstała już w 1750 roku. Od tego czasu cieszy się na rynku alkoholi dużą sławą. Nie jest to przypadkowe. Od samego początku założenia firmy specjalizuje się w wytwarzaniu wysokiej jakości wina. Historia tego trunku jest bardzo barwna. Założycielami firmy byli Henry Burmester oraz Johny Nash, którzy rozpoczęli przygodę z tym niezwykłym winem. Wtedy marka nosiła nazwę Burmester, Nash & Co. Zaczęli oni eksportować wina porto z Vila Nova de Gaia do Europy. Początkowo firma ta przechodziła z pokolenia na pokolenie, jednak w XIX wieku, potomek Henry’ego Burmestera – Jihann Wilhelm Burmester postawił wszystko na jedną kartę i przejął całą firmę, zachowują prawa autorskie do produkcji wina. Stąd właśnie dzisiejsza nazwa marki – J. W. Burmester, które pochodzą od nazwiska tego charyzmatycznego właściciela. Z czasem zaczął on angażować w ten niebywały biznes swoje dzieci, które w dalszym ciągu prowadzą jego interesy. Oryginalną zasadą tego rodu jest holistyczne podejście do życia, dlatego też jej głównym hasłem hest tworzenie wina, które dostarczyć ma innym samych przyjemności.

Jak produkuje się wino J. W. Burmester?

Winogrona, które są podstawowym składnikiem tego trunku, nie mogą być nazbyt dojrzałe. Ich zbiory zaczynają się więc stosunkowo wcześnie. Ważny jest także grunt, na którym hodowane są winorośle. Właściciele marki J. W. Burmester stosowali zasady zachowania różnorodności biologicznej. Aby uzyskać czystość owoców, tłoczenie ich odbywa się w sposób niezwykle delikatny. Struktura tanin jest wyrafinowana i elegancja. Wino leżakuje w beczkach z drewna dębowego, które integrują wszystkie jego składniki. Obecnie każdy może odwiedzić nietypową piwnicę J. W. Burmester, która ma swoją lokalizację nieopodal mostu Ludwika I w Vila Nova de Gaia. Powstało tam muzeum, które jest poświęcone historii rodziny, a jego odwiedziny kończy proces degustacji trzech rodzajów porto oraz czekolady, która jest podawana wraz z każdym kieliszkiem tego trunku. Gościom podaje się wino Branco, Ruby oraz Special Reserva Tawny Jockey Club, czyli te produkty, którymi winiarnia szczyci się najbardziej.

Czy trunek J. W. Burmester nadaje się do posiłków?

Każdy rodzaj wina, jaki jest produkowany przez J. W. Burmester jest odpowiedni do posiłków, jak również kieliszek tego trunku podawany jest jako aperitif. Wspomaga on trawienie, dzięki czemu chętnie serwowany jest w najlepszych restauracjach na całym świecie. Jego doskonała jakość i wyśmienity smak sprawiają, że idealnie nadaje się niemal do każdego dania. J. W. Burmester serwowany jest w tradycyjnych kieliszkach do wina. Spożywa się go poprzez wypijanie powoli małych łyków trunku, aby miał on możliwość rozejścia się po całej jamie ustnej. W ten sposób możemy wyczuć jego głęboki smak i delektować się oryginalnym aromatem tego napoju alkoholowego. Do najpopularniejszych rodzajów J. W. Burmester zalicza się szczególnie Porto Burmester 40 Anos Tawny, Porto Tawny oraz Douro Superior, które stworzone jest ze świeżych owoców. Wszystkie produkty marki J. W. Burmester są dostępne w sklepie internetowym szampan.pl.