Strona główna / Whisky / Single Malt / ARDBEG UIGEADAIL 54%

ARDBEG UIGEADAIL 54%

ARDBEG UIGEADAIL 54%
ARDBEG UIGEADAIL 54%
419,00 zł

Aromaty karmelu i orzechów w akompaniamencie dymu charakterystycznego dla Ardbega. Na finiszu pojawią się również słodkie przyprawy korzenne.

Ostatnie sztuki w magazynie


Opis produktu
Szczegóły produktu
Opinie

W 2009 roku Ardbeg Uigeadail została uznana w Whisky Bible Jima Murraysa za najlepszą whisky roku za jej genialną jedwabistość i złożoność na poziomie, o którym inne destylarnie mogą tylko pomarzyć. Nazwana Uigeadail, ponieważ to właśnie stamtąd Ardbeg czerpie wodę i tłumaczy się z języka szkockiego galicyjskiego jako "ciemne i tajemnicze miejsce".


Jest to kolejna niefiltrowana whisky z Ardbeg, która jest butelkowana z wysoką mocą, aby nie straciła nic ze swojego smaku. Dojrzewa od beczki po bourbonie do beczki po sherry, co daje tej whisky słodki i dymny finisz słodu.


W nosie jest bogata i dymna, z intensywnym smakiem świąt Bożego Narodzenia i przypraw korzennych. Z zapachu świątecznego ciasta można wyczuć owoce i odrobinę słodkiej melasy.


Na podniebieniu można docenić jego pełny smak. Początkowo jest to słodkie świąteczne ciasto z powiewem zimowych przypraw, które wywołują eksplozję dymu,  równoważony przez wystawny środek podniebienia z wędzonką w miodzie i słodką melasą.


Finisz jest długi i wyrazisty, z utrzymującymi się nutami owoców i kawy, którym towarzyszy bogaty aromatyczny dym, łączący całą whisky w harmonii.

  • Pojemność - 0.70l
  • Zawartość Alkoholu - 54%