Strona główna / Blog / News / Szampan z polskim akcentem

Szampan z polskim akcentem

Widok orzełka na butelce szampana może niejednego zaskoczyć. Mało tego, może on dowieźć od myśli, że nie jest oryginalny szampan. Nic bardziej mylnego. W śwecie tych ekskluzywnych trunków, mamy również swojego reprezentanta. Jackowiak-Rondeau, gdyż tak się nazywa omawiany przez nas szampan, samym nazwiskiem może już sugerować iż mamy do czynienia z polskim akcentem. Podobnie działa wcześniej wspomniany orzeł na każdej butelce. Jaka jest zatem jego historia? 

Wszystko zaczęło się w 1946 roku, kiedy to podporucznik Wojska Polskiego Władysław Jackowiak, po wyzwoleniu obozu w Dachau, do którego trafił w czasie II Wojny Światowej, wyjechał do Francji. Jego kierunkiem był region Szampanii i właśnie tam się wszystko zaczęło. Po pewnym czasie poznał on Francuzkę o nazwisku Rondeau. Między nimi zaiskrzyło i pobrali się już po roku znajomości. Los chciał, że posagiem jego wybranki było 0,6 hektara winnicy Premier Cru położonej właśnie w tamtym regionie. Młode małżeństwo postanowiło rozpocząć tam produkcje szampana, którego dziś omawiamy. Śmiało można więc powiedzieć, że jest on owocem miłości polsko-francuskiej. Dzisiaj szampany Jackowiak-Rondeau, to w pewnym sensie nasza chluba. Trunki te należą do światowej czołówki i znajdują zwolenników w każdej części globu. Wśród innych alkoholi z tego gatunku wyróżnia go wyjątkowo delikatny smak.

Na dzień dzisiejszy tradycje produkcji szampana Jackowiak-Rondeau utrzymuje już trzecie pokolenie, a przez ponad 70 lat tradycji wprowadzili na rynek wielki wyjątkowych odsłon tego alkoholu. Flagowym produktem tego domu szampańskiego jest Jackowiak-Rondeau Cuvee Brut, którego możemy śmiało traktować jako swego rodzaju reprezentanta gatunku (https://eszampan.pl/jackowiak-rondeau/1156-champagne-jackowiak-rondeau-cuvee-brut-.html). Na tym oczywiście się nie kończy. Poniżej macie inne propozycje od tego wyjątkowo producenta, z którmkim opisem: 

 Jackowiak-Rondeau Rose, to klasyczny szampan z domieszką czerwonego wina. Wytrawne, lecz lekkie i przyjemne w piciu 

https://eszampan.pl/jackowiak-rondeau/1343-jackowiak-rondeau-rosee-.html

Jackowiak-Rondeau Gourmande Demi-Sec, to nieco inne wydanie klasycznego Bruta. Większa ilośc cukru resztkowego sprawia, że mamy do czynienia z szampanem półsłodkim, dzięki czemu staję się on bardziej pijalny. Idealny kompan posiłków.

https://eszampan.pl/jackowiak-rondeau/1342-jackowiak-rondeau-gourmande-.html

Jackowiak-Rondeau Villes Vignes Millesime, to wytrawny szampan rocznikowany. Oznacza to, że grona zebrane do jego produkcji pochodzą z tego samego roku, co przekłada się na jego jakość.

https://eszampan.pl/jackowiak-rondeau/1888-jackowiak-rondeau-millesime-2005.html

Jackowiak-Rondeau Cuvee L’Hermine, to kupaż szczepów pinot noir, pinot meunier oraz chardonnay. Połączenie to tworzy szampana wytrawnego o spokojnym, owocowym charakterze.

https://eszampan.pl/jackowiak-rondeau/1926-jackowiak-rondeau-cuvee-l-hermine.html

Jackowiak-Rondeau Blanc de Blancs Premier Cru, to wytrawne połączenie jedynie białych szczepów winogron, tworzące szampana o wyjątkowym cytrusowym charakterze.

https://eszampan.pl/jackowiak-rondeau/1927-jackowiak-rondeau-blanc-de-blancs-premier-cru.html

Jackowiak-Rondeau Cuvee Signature, to wytrawny szampan, który na osadzie spędził niemalże 60 miesięcy, nabierając przy tym aromatów owoców egzotycznych.

Jackowiak-Rondeau Cuvee D’Expedition, wytrawny szampan, który uraczy nas obfitą ilością bąbelków oraz nutami owoców i brioszki.

https://eszampan.pl/jackowiak-rondeau/2071-jackowiak-rondeau-cuvee-d-exception.html

Poniżej zamieściliśmy dla Was linki, gdybyście zdecydowali się na zakup.

Jak widać rodzina szampanów Jackowiak-Rondeau w swoim asortymencie pochwalić może się szampanami, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie, a polskie godło na butelce sprawić może poczucie prawdziwego patriotyzmy