Strona główna / Wino / Porto / J. W. Burmester / J.W. BURMESTER RUBY PORTO 0,75 L

J.W. BURMESTER RUBY PORTO 0,75 L

J.W. BURMESTER RUBY PORTO 0,75 L
J.W. BURMESTER RUBY PORTO 0,75 L
119,00 zł

Burmester Ruby Port pochodzi z londyńskiej firmy Burmester & Nash, której właścicielami są Henry Burmester i John Nash. Podczas produkcji tego wyjątkowego porto, najlepszej jakości winogrona zbierane są ręcznie, a następnie dojrzewają w drewnianych beczkach przez 3 lata.

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Opis produktu
Szczegóły produktu
Opinie

Burmester to prestiżowa marka win, reprezentująca całą historię i tradycję regionu Douro. W 1730 roku Henry Burmester i John Nash założyli w Londynie firmę produkującą płatki śniadaniowe, po czym w 1750 roku przenieśli się do Vila Nova de Gaia, aby sprowadzić Port do Wielkiej Brytanii i Europy. Firma przechodziła przez kolejne pokolenia, aż w 1834 roku Johann Wilhelm Burmester - bezpośredni potomek Henry'ego - wylądował w Porto. Zaczynając jako zwykły urzędnik w zadłużonej firmie, JWB został najpierw zarządcą, a następnie nabył podmiot ze wszystkimi prawami.

Wprowadzając do biznesu swoje dzieci, w 1880 roku firma zmieniła nazwę na JW Burmester & Co. Zaczął wchłaniać inne firmy, takie jak firma produkująca butelki i dwa statki towarowe, pozwalając na realizację wysyłki we własnym zakresie, ponieważ Burmester nadal się rozwijał. Niestety, 5 lat później JWB został zabrany przez morze w Foz do Porto, ale jego dzieci kontynuowały działalność bez niego. JW Burmester & Co wytrwał przez XX wiek, a w 1992 roku rozpoczął produkcję DOC Douro Wine, rozgałęziając się na wino wytrawne i szybko został przyjęty przez rynek.

  • Pojemność - 0.75l
  • Zawartość Alkoholu - 20%