Strona główna / Whisky / Szkocja / SMOKEHEAD ISLAY SINGLE MALT

SMOKEHEAD ISLAY SINGLE MALT

SMOKEHEAD ISLAY SINGLE MALT
SMOKEHEAD ISLAY SINGLE MALT
235,00 zł

Smokehead to Single Malt Whisky z Islay, która jest atakiem na Twoje zmysły. Smokehead jest dla tych, którzy palą tradycję i unikają szarości. Jest to wielokrotnie nagradzana whisky, która jest tak odważna w smaku, jak i w postawie.

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Opis produktu
Szczegóły produktu
Opinie

Już sama nazwa tej szkockiej single malt wskazuje na jej charakter. Whisky ta pochodzi z wyspy Islay, która słynie z dymnych trunków, a ta jest zdecydowanie jednym z najbardziej dymnych przykładów swojej ojczyzny. W nosie torf jest już ciężki i wypełnia cały kufel. Stopniowo ustępuje miejsca aromatom owocowym, takim jak cytrusy, cytryna, powidła śliwkowe i świeży imbir.


Na podniebieniu torfowa przygoda trwa dalej. Ponownie dym ma silne oddziaływanie i na początku nie daje miejsca innym smakom. Potem pojawiają się niuanse kakao, trochę sułtanek, odrobina miodu i delikatna słodycz, które przyczyniają się do rozległych doznań smakowych.


W sumie nie ma paloności ani nieprzyjemnej ostrości. Na koniec Smokehead Single Malt Scotch pozostaje torfowa i staje się lekko pieprzna. Obok pikantnych owoców pojawia się łagodna cierpkość pochodząca z dębowych beczek.


Podsumowując, ta wyspiarska whisky jest zdecydowanie dla miłośników mocnego dymu.

  • Pojemność - 0.70l