Strona główna / CARLO ALBERTO BIANCO VERMOUTH 1 L

CARLO ALBERTO BIANCO VERMOUTH 1 L

CARLO ALBERTO BIANCO VERMOUTH 1 L
CARLO ALBERTO BIANCO VERMOUTH 1 L
89,00 zł

Wermut Carlo Alberto jest produktem doskonałym, unikalnym na skalę światową, uprzywilejowanym dzięki rzadkim składnikom i starożytnym procedurom, które wymagają doświadczenia, wiedzy, delikatności i niezwykłej cierpliwości.

Ostatnie sztuki w magazynie


Opis produktu
Szczegóły produktu
Opinie

Już w pierwszych dziesięcioleciach 1800 roku Piemont był kuźnią idei i faktów.

 

W małym królestwie Sabaudii zbiegły się wszystkie włoskie i europejskie tęsknoty za wolnością obywatelską i cały entuzjazm rewolucji przemysłowej.

 

W czasach króla Carlo Alberto napięcia te sięgały zenitu; z jednej strony innowacje cywilne i handlowe czyniły z Piemontu najbardziej rozwinięte państwo w Europie, z drugiej strony zasady społeczne znajdowały żyzne wsparcie w ruchach masońskich i ezoterycznych, które już wtedy czyniły z Turynu światową stolicę magii i alchemii.

 

Rytuał Vermuth, przed posiłkami, był momentem, w którym wszystkie innowacyjne fermenty spotykały się z werwą, trzeźwością i równowagą.

 

Vermouth (po piemoncku wermut), który nadworny kucharz przygotowywał specjalnie dla króla Carlo Alberto, uważany był za prawdziwy przysmak, a co więcej, jeśli król go lubił... tak właśnie narodził się przepis.

 

W tym czasie Tumalin Bartolomé Baracco de Baracho, sklepikarz w "dobrych win z Alby", dostał tę recepturę i rozpoczął ekskluzywną produkcję, która trwała prawie dwieście lat i trwa do dziś, i że nazwał, na cześć króla, Riserva Carlo Alberto.

  • Pojemność - 1L