Strona główna / KILN EMBERS LIMITED EDITION BLENDED MALT 700 ML

KILN EMBERS LIMITED EDITION BLENDED MALT 700 ML

KILN EMBERS LIMITED EDITION BLENDED MALT 700 ML
KILN EMBERS LIMITED EDITION BLENDED MALT 700 ML
170,00 zł

Kiln Embers to dymna whisky słodowa, która została stworzona z myślą o maksymalnym wpływie na smak poprzez użycie dwukrotnie większej ilości mocno torfowanej whisky słodowej z Islay niż w przypadku Peat Chimney. Dodatkowo słody Highland, Speyside i Lowlands są używane oszczędnie w mieszance, aby przynieść słodką, bogatą i cytrusową równowagę do tego mocno torfowego wydania.

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Opis produktu
Szczegóły produktu
Opinie

Podobnie jak pozostałe mieszanki Wemyss Malts, Kiln Embers zawdzięcza swoją nazwę naturalnym smakom i aromatom whisky. Nazwa whisky i kartonik inspirowane są procesem słodowania jęczmienia, gdzie torf jest dodawany do pieca, aby rozwinąć dymne smaki, które można znaleźć w tej whisky. W nosie, dym z tabaki miesza się z solonymi cytrynami i słodkim bekonem, podczas gdy owies i skórka pomarańczowa tostują się z żarem i wrzosowym torfem na podniebieniu, dając w rezultacie słodko-dymny finisz.


William Wemyss, dyrektor zarządzający Wemyss Malts, komentuje: "Kiedy w 2005 roku rozpoczynałem tę działalność, nigdy nie przypuszczałem, jak niesamowitą rozpiętość smaków można znaleźć w whisky. Nasza nowa "Kiln Embers" jest jeszcze bardziej dymna niż nasz dotychczasowy ulubiony Peat Chimney i jest odpowiednią celebracją naszych dziesięciu lat w branży.

  • Pojemność - 700 ML
  • Zawartość Alkoholu - 46%