Strona główna / Whisky / Single Malt / GLENMORANGIE LASANTA 12 Y.O. 700 ML

GLENMORANGIE LASANTA 12 Y.O. 700 ML

GLENMORANGIE LASANTA 12 Y.O. 700 ML
GLENMORANGIE LASANTA 12 Y.O. 700 ML
282,00 zł

Lasanta to szkocka single malt leżakująca przez 10 lat w beczkach po ex-bourbonie, a następnie wykańczana przez 2 lata w beczkach po sherry. W 2017 roku The Lasanta zdobyła nagrodę World Whisky Awards "Best Highland Single Malt". Jej nazwa pochodzi od słowa oznaczającego "ciepło i pasję" w języku gaelickim.

Ostatnie sztuki w magazynie


Opis produktu
Szczegóły produktu
Opinie

AROMAT

Jak najpyszniejsze deserowe menu, jakie można sobie wyobrazić, Lasanta kusi zmysły rodzynkami w czekoladzie, plastrem miodu i gładkim karmelowym toffi. Nuty cytrusowe torują drogę chrupiącemu palonemu cukrowi i rozpływającej się miękkości crème brulee, którą zastępuje bogaty aromat lodów rumowych i rodzynkowych. Dodanie wody do Lasanty odsłania kolejne menu z soczystymi daktylami i karmelizowanymi morelami, których słodycz jest równoważona przez orzechy laskowe i olej z orzechów włoskich. Pojawiają się nuty deserowego wina sherry, zmieszane z przyprawami i olejem lnianym, które dają poczucie przytulności i wiekowego komfortu.

  

SMAK

Pełny, słodki smak typowy dla hiszpańskiej sherry z sułtankami, cząstkami pomarańczy, orzechami włoskimi i masłem toffi. Kęs orzecha laskowego smakowany przez polewę czekoladową, nuty przypraw i odrobina skóry dodają wszechogarniającego poczucia bogactwa.

  

FINISZ

Satysfakcjonująco długi, z przyprawami pomarańczowymi i orzechami laskowymi w czekoladzie.

  • Pojemność - 0.70l