Strona główna / Rum / Rum Złoty / MEZAN X.O BARRIQUE AGED JAMAICA RUM 700 ml

MEZAN X.O BARRIQUE AGED JAMAICA RUM 700 ml

MEZAN X.O BARRIQUE AGED JAMAICA RUM 700 ml
MEZAN X.O BARRIQUE AGED JAMAICA RUM 700 ml
189,00 zł

Jest to mieszanka beczek z dwóch destylarni na Jamajce: Monymusk i Hampden. Ta ostatnia gorzelnia ma szkockie korzenie i jest jedną z najstarszych plantacji cukru w kraju. Ten rum XO został zabutelkowany przez Mezan i jest mieszanką rumów w wieku od 4 do 23 lat, ponownie zabutelkowanych i pozostawionych do leżakowania przez wiele lat przed butelkowaniem.


Opis produktu
Szczegóły produktu
Opinie

Rum Mezan Jamaica Barrique XO należy do serii Mezan single cask bottlings, jest to jedyny rum w tej serii, który jest mieszanką rumów z więcej niż jednej destylarni i nie jest pojedynczym rocznikiem. Ideą tej gamy jest przybliżenie konsumentom historii różnorodności rumu wśród stylów i metod produkcji na Wyspach Karaibskich, dlatego też rumy różnią się od siebie w znacznym stopniu.

Rumy Mezan są również tak naturalne, jak to tylko możliwe, po wybraniu beczek nie są filtrowane przez schładzanie, nie dodaje się do nich żadnych barwników, cukru ani innych aromatów. Rum Mezan Jamaican Barrique XO jest mieszanką beczek pochodzących m.in. z Hampden i Monymusk. Hampden to destylarnia o wysokiej zawartości estrów, położona w północno-zachodniej części wyspy. Pierwotnie należała do Szkota, pana Archibalda Sterlinga około 1750 roku, stąd jej nazwa. Hampden specjalizuje się w ciężkich rumach typu pot still o bardzo wysokiej zawartości estrów i w tym celu nie używa żadnych komercyjnych drożdży. 100% kultur drożdży wpływa na fermentację, a rezultatem jest bardzo ostry, idiosynkratyczny rum. 

  • Pojemność - 0.70l