Strona główna / Whisky / Japonia / KENSEI JAPANESE BLENDED WHISKY 700 ML

KENSEI JAPANESE BLENDED WHISKY 700 ML

KENSEI JAPANESE BLENDED WHISKY 700 ML
KENSEI JAPANESE BLENDED WHISKY 700 ML
129,00 zł

Whisky Kensei to gładka, świeża i przyjemna japońska mieszanka, stworzona ręcznie z wybranych whisky dojrzewających w małych dębowych beczkach. Posiada świeże, przyjemne i delikatne perfumy kwiatów, owoców, miodu i słodkich przypraw. Na podniebieniu jest gładka, kremowa i elegancka.

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Opis produktu
Szczegóły produktu
Opinie

Historia

Destylarnia Kensei, znajdująca się w Kiyokawa, prefektura Kanagawa, stoi w zapierającym dech w piersiach krajobrazie położonym w górach i jest szczególnie znana z produkcji wysokiej jakości Blended Whisky. Nazwa ta oznacza dosłownie "czystą rzekę".


Metoda produkcji

Produkcja whisky typu blended ma na celu uzyskanie harmonijnych i zrównoważonych produktów poprzez umiejętne łączenie single maltów, czyli whisky otrzymywanych w wyniku destylacji jednego rodzaju słodowanego jęczmienia, oraz whisky zbożowych, czyli whisky produkowanych z różnych rodzajów niesłodowanych zbóż. W rezultacie otrzymujemy destylat o mniejszym charakterze i mniej zdecydowanych nutach smakowych, ale za to o dużej harmonii, zapachu i przyjemności.


Uwagi dotyczące degustacji

Kolor jest jasnobursztynowy z świetlistymi refleksami. W nosie nuty moreli, kandyzowanych cytrusów, nuta miodu i wanilii. Na podniebieniu jest miękkie, jedwabiste, zrównoważone i przyjemne; finisz powraca do dojrzałych moreli o średniej trwałości.

  • Pojemność - 700 ML
  • Zawartość Alkoholu - 40%