Strona główna / Tequila / Tequila srebrna / LA REINA RAICILLA WILD AGAVE MAXIMILIANA SPIRIT 700 ML

LA REINA RAICILLA WILD AGAVE MAXIMILIANA SPIRIT 700 ML

LA REINA RAICILLA WILD AGAVE MAXIMILIANA SPIRIT 700 ML
LA REINA RAICILLA WILD AGAVE MAXIMILIANA SPIRIT 700 ML
236,00 zł

La Reina Raicilla jest wytwarzana z agawy Maximiliana z Rancho Nuevo w Atenguillo, Jalisco. Produkowana jest przez Maestro Julio Topete Becerra, który gotuje agawę w stojącym piecu Adobe, zaciera ją ręcznie drewnianymi młotkami, fermentuje w 200-litrowych kadziach z białego dębu i dwukrotnie destyluje Raicillę w garnkach ze stali nierdzewnej.

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Opis produktu
Szczegóły produktu
Opinie

Raicilla La Reina narodziła się z agaw Maximiliana, które rosną swobodnie i dziko w najbardziej odległych rejonach Sierra de Jalisco, gdzie są zbierane od ponad półtora wieku przez te same rodziny, które od zawsze zajmują się ich rzemieślniczą obróbką. 


La Reina to projekt rąk zjednoczonych różnymi talentami, ale o tym samym sercu, zakochanych i dumnych ze swojej kultury: Raicilla.


Po zbiorach agawy są gotowane w glinianych piecach, następnie poddawane ręcznej obróbce w celu fermentacji, a następnie dwukrotnie destylowane w stalowych destylarkach. 


Produktem końcowym jest bardzo czysty spirytus z wyraźnymi nutami cytrusowymi na podniebieniu, trwałymi nutami ziołowymi oraz finiszem mokrego drewna i gotowanej guawy. 


Idealny do mieszania, cudownie gładki do picia.

  • Pojemność - 700 ml
  • Zawartość Alkoholu - 42%