Strona główna / Whisky / Szkocja / PIG`S NOSE BLENDED SCOTCH WHISKY 700 ML

PIG`S NOSE BLENDED SCOTCH WHISKY 700 ML

PIG`S NOSE BLENDED SCOTCH WHISKY 700 ML
PIG`S NOSE BLENDED SCOTCH WHISKY 700 ML
129,00 zł

Ĺatwa do picia whisky od ludzi stojących za Sheep Dip, nazwana tak podobno dlatego, że jest "miękka jak świński nos". Jest to mieszanka z dużą zawartością słodu i młodzieńczą, owocową nutą.


Opis produktu
Szczegóły produktu
Opinie

Coś w szkockim poczuciu humoru po prostu nie może się powstrzymać. Pig's Nose. Sheep Dip. Monkey Shoulder. Pig's Nose to szkocka typu blended od Iana McClouda, twórcy Smokehead, Sheep Dip, Isle of Skye, właściciela destylarni Glengoyne i Tamdhu, a także nazwy stojącej za wieloma innymi markami.


W przeciwieństwie do innych odniesień do zwierząt, które są slangowymi zwrotami, które wyewoluowały z produkcji whisky, Pig's Nose odnosi się do whisky, która jest "gładka jak świński nos". Mieszanka zawiera 5-letnią whisky zbożową z Invergordon oraz 5 single maltów (3 Speysiders, 1 Highland i 1 Islay). Receptura prawdopodobnie zmieniała się co najmniej raz, gdyż w innym źródle mowa jest również o słodzie z Lowland. Mieszankę przygotował słynny ambasador szkockiej whisky i blender, Richard Paterson aka "The Nose". 

  • Pojemność - 0.70l